Korvpalli EM: Hispaania purustas veerandfinaalis Serbia 30 punktiga

Mariel Gregor
Sergio Rodrigues.
Sergio Rodrigues. Foto: SCANPIX

Korvpalli Euroopa meistrivõistlustel alustati täna veerandfinaalmängudega ja avakohtumises läksid vastamisi tiitlikaitsja Hispaania ja Serbia koondised ning hispaanlased said võimsa 90:60 võidu.

Hispaania alustas kohtumist väga hästi, minnes juhtima 17:2 ning võites avaveerandi 21:5. Poolajaks oli hispaanlaste eduseis juba 48:23 ja kolmandal veerandajal paisus eduseis vahepeal juba 40-punktiliseks.

Mängujuht Sergio Rodriguez viskas Hispaania kasuks 22 punkti, Rudy Fernandez lisas 19 silma. Serbia kasuks tõid Rasko Katic ja Danilo Andjusic kumbki 11 punkti.

Täna õhtul lähevad teises veerandfinaalis vastamisi Sloveenia ja Prantsusmaa. Homme mängivad aga Horvaatia ja Ukraina ning Leedu ja Itaalia.