Algo Kärp jõudis Tour de Skil punktikohale

Algo Kärp
Algo Kärp Foto: Toomas Huik

Murdmaasuusatamise mitmepäevasõidul Tour de Skil jõudis ainsa eestlasena võistlustules olev Algo Kärp meeste 10 km eraldistardist klassikasõidus punktikohale.

Kärp sai 22. koha, kaotades üllatuslikult esikoha teeninud rootslasele Daniel Rickardssonile 1.01,5.

Rickardssoni võiduaeg oli 23.14,5. Teisena lõpetas tšehh Lukas Bauer, kes kaotas võitjale vaid 1,7 sekundit. Kolmanda koha sai tuuri üldliider norralane Petter Northug, kaotades 6,2 sekundit.

«Seetõttu sai tuurile jäädud, et punktikohale jõuda,» sõnas Kärp ETV-le. «Eeldasime, et olen selleks võimaline. Rada oli täna väga kõva ja kiire.»

Järgmine etapp on Tour de Skil kavas 9. jaanuaril, kui kavas on 20 km klassikatehnika ühisstardist sõit.

«Eks seal sõidus tuleb tugevatel kandadel istuda,» lisas Kärp.