Pahapill kogus 6156 punkti

Mikk Pahapill
Mikk Pahapill Foto: Margus Ansu
Eesti kergejõustiku mitmevõistluse meistrivõistlustel võitis meeste seitsmevõistluses kuldmedali Mikk Pahapill, kes kogus 6156 punkti.

Oma karjääri jooksul on Pahapill vaid ühel korral seitsmevõistluses rohkem punkte kogunud. Mullu Euroopa sisemeistriks tulles kogus Pahapill 6362 punkti.

Hooaja edetabelis on Pahapill nüüd neljandal kohal. Teatavasti pääseb siseMMile edetabeli kolm esimest, kuid väidetavalt võib teisel kohal paiknev ameeriklane Ashton Eaton MMist loobuda. Samas võib Pahapill loota veel ka wild cardile, mida jagatakse välja kaks tükki.

Hõbemedali võitis Eesti meistrivõistlustel Andres Raja 5908 silmaga ning pronksi Hendrik Lepik 5631ga. Külalisvõistlejatest kogus Leonel Suarez 5964 ning Yunior Diaz 5779 punkti.

1000 m jooks:

1000 m jooksu võitis 2.36,12ga kuubalane Leonel Suarez, teine oli 2.41,25ga tema kaasmaalane Yunior Diaz. Kolmas oli Tarmo Riitmuru 2.41,38ga ning neljas Andres Raja 3.42,15ga. Ühtlasi parandas Raja oma isiklikku rekordit 3,1 sekundiga. Mikk Pahapill oli 2.48,38ga seitsmes.

Teivashüpe:

Mikk Pahapill ületas teivashüppes 5.05 ning sai sellega ka alavõidu. 4.85 ületasid Tarmo Riitmuru ning Leonel Suarez. Andres Rajale jäi kirja 4.75.

Isiklikku rekordit (6362 punkti) püstitades ületas Pahapill 5.10. Rekordi graafikust jääb Pahapill enne viimast ala maha 178 silmaga.