Andres Raja pääses Pekingi olümpiamängudele

Oliver Lomp
Andres Raja kindlustas pääsme Pekingi olümpiamängudele.
Andres Raja kindlustas pääsme Pekingi olümpiamängudele. Foto: TEET SUUR/VIRUMAA TEATAJA

Rakveres toimuvatel A-ja B-klassi Eesti mitmevõistluse meistrivõistlustel Pekingi olümpiamängude A-normi 8000 punkti püüdnud Andres Raja oli oma ülesannete kõrgusel - eestlane kogus 8069 punkti.

1500 meetri jooksus sai Raja kirja aja 4.46,10, millega ta teenis 642 silma. Kuigi oma rekordvõistlusel oli ta kogunud sama distantsi jooksuga 668 punkti, oli tänane tulemus siiski piisav kindlustamaks koht olümpiamängudel.

Odaviskes sai Raja avakatsel 62.01(768) kirja. Oma senises rekordgraafikus viskas Raja 56.58. Odaviske tulemus annab talle punktigraafikusse 81 lisapunkti. Oma senist rekordgraafikut, Hengelos püstitatud 7964 silma, edestas ta siis 131 punktiga.

Madis Kallas viskas oda 51.62 ning Mikk Joorits 49.85.

Teivashüppes sai Raja parimal katsel kirja 4.73, mis andis 828 punkti. Varasemas rekordvõistluses oli Raja kirja saanud 4.70.

Kettaheites sai Raja kirja 39.96. Hengelos, kus ta oma 10-võistluse isikliku rekordi püstitas, heitis ta 38.37.

Madis Kallas heitis korraliku 43.40 ja liigub samuti oma hooaja parima punktisumma suunas.

Raja jooksis 110 meetrit tõkkeid ajaga 14.10, millega tõusis senisest rekordigraafikust 16 punktiga ette.

Senises rekordvõistluses oli Raja distantsi läbinud ajaga 14,39. Mikk-Mihkel Arro läbis distantsi ajaga 14,71 ning Madis Kallas sai kirja 14,85.

Avapäeva järel kaotas eestlane oma senisele rekordgraafikule 21 punktiga.

400 meetrit läbis Raja 50,16ga (807) ning kaotas võrreldes oma rekordgraafikuga 39 punkti. Hengelos läbis ta sama distantsi 49,33ga.

Mikk Joorits jooksis 400 meetrit 50,37ga ning Madis Kallas 52,69ga. Mikk-Mihkel Arro katkestas 300 meetri peal.

Kõrgushüppes ületas Raja 2.00 (803) ning loobus kõrgust 2.03 proovimast. Oma senist rekordigraafikut edestab Raja nüüd 10 punktiga.

Madis Kallas ületas kõrguses 1.97 ja Mikk-Mihkel Arro 1.88. Mikk Joorits piirdus 1.76ga.

Kuulitõukes sai Raja kirja 14.59 (765), mis on 26 sentimeetrit rohkem kui senises rekordigraafikus.

Kolme alaga on Raja kogunud 2592 punkti, 20 punkti enam kui oma senises rekordigraafikus.

Mikk-Mihkel Arro tõukas 14.19, Madis Kallas 14.73 ning Mikk Joorits 12.35.

Kaugust hüppas Raja 7.51 (937) ja läks oma senist rekordigraafikut 15 punktiga juhtima.

Kaugushüppes sai Kallas kirja 7.42, Arro 7.07 ning Joorits 6.88.

Andres Raja jooksis 100 meetrit 10,87ga ning kogus 890 punkti. Oma senises rekordgraafikus läbis Raja distantsi üheksa sajandikku aeglasemalt.

Arro sai avaalal kirja 10,92, Joorits 11,09 ning Kallas 11,13.