USA pääses napi võiduga Šveitsi üle poolfinaali

Oliver Lomp
USA jäähokikoondislased Brian Rafalski (vasakult), Paul Stastny ja Jamie Langenbrunner Foto: SHAUN BEST/REUTERS

Vancouveri olümpiamängude jäähokiturniiri esimesest veerandfinaalist pääses edasi USA, kes alistas Šveitsi 2:0.

Kuigi esimesel perioodil oli USA tunduvamalt domineerivamaks pooleks, ei suudetud visade šveitslaste väravalukku lahti muukida.

Sama mängupilt jätkus teisel perioodil, kuid ometi mindi kolmandale vastu seisul 0:0.

Kui kolmandast perioodis oli kulunud 02.08, viis Zach Parise USA juhtima. Seejärel jätkus võrdne mäng ja Šveits võttis jub akaks minutit enne lõppu väravavahi välja. Paraku šveitslaste surve vilje ei kandnud ja 11 sekundit enne kohtumise lõppu lõi Parise ome teise värava tühja võrku.

Kolmas periood:

11 sekundit lõpuni. Zach Parise lööb litri tühja väravasse.

Minut lõpuni, Šveits võttis väravavahi välja.

02.08 mängitud - Zach Parise viis USA juhtima

Teine periood:

USA viskab koos sireeniga värava, kuid videokordusest selgub, et tabamus sündis pärast sireeni.

Esimene periood:

Esimese perioodi mängivad Šveits ja USA viiki.

1.23 lõpuni: USA surve on hirmkõva.

Kolm minutit lõpuni - USA lööb posti!

Kuus minutit lõpuni. Kuigi USA surub, seisab Šveits kaitses väga hästi. Šveits mängib kontrarünnakute peale

Kaheksa minutit lõpuni - USA surub.

Esimese perioodi lõpuni kümmeüheksa minutit. Käib lahtine ja kiire mäng, mõlemal poolel on olnud häid võimalusi.

Mäletatavasti kohtusid USA ja Šveits ka alagrupiturniiril. Siis võitis USA 3:1.

6.25: USA jääb arvulisse vähemusse

5 minutit mängitud. USA on teinud kuus pealeviset, Šveits kolm