Eesti sai Türgilt kindla kaotuse

Eesti jalgpallikoondis MM-valikmängus Türgi koonisega.
Eesti jalgpallikoondis MM-valikmängus Türgi koonisega. Foto: Andres Haabu / Postimees

Eesti jalgpallikoondis pidas täna õhtul oma viimase kodumängu käimasolevas MM-valiktsüklis, kui Lilleküla staadionil võõrustati Türgit ja saadi 0:2 kaotus. Türgi väravate autorid olid Umut Bulut (22. minutil) ning Burak Yilmaz (47.). Mängu tumestas Raio Piiroja vigastus, kes oli sunnitud kohtumise pooleli jätma.

Mängu käik:

-

Eesti algkoosseis: Pareiko, Kams, Piiroja, Klavan, Teniste, Dmitrijev, Vunk, Ojamaa, Kruglov, Vassiljev, Zenjov

-

Türgi algkoosseis: Demirel, Kaya, Gönül, Inan, Bulut, Töre, Turan, Topal, Yilmaz, Erkin, Torpak

-

Mängu alguseni on jäänud 10 minutit, tundub, et täna on staadionile tulemas peaaegu täismaja publikut

-

Hümnid on mängitud ja meeskonnad on kohtumiseks valmis

-

Eesti koondis pani palli mängu!

1 min

Eesti alustab ründavalt ja Kamsi küljeaudi järel saab Zenjov peaga löögile, löök on siiski nõrk ja väravavaht püüab kindlalt

2 min

Türklased tulevad kiiresti vasturünnakule, viimase kaitsjana suudab Kams olukorra klaarida

3 min

Türgi saab järjest kaks nurgalööki

5 min

Eestile umbes 40 m pealt karistuslöök, viga tehti Kruglovi vastu

5 min

Vassiljev annab hea palli karistusalasse, kust see siiski omasid ei leia

8 min

Topal lööb kaugelt, kuid kindlalt mööda

8 min

Dmitrijevilt hea vaheltlõige, Eesti ründab vasaku ääre kaudu ja Kruglov teenib nurgalöögi

8 min

nurgalöök edu siiski ei too

12 min

Viimasel minutitel on mäng käinud rohkem eestlaste väljakupoolel

13 min

Kams põrkab Piirojaga kokku ja tundub, et viga on saanud vasak õlg. Väljakule tulevad ka arstid. Sooja läheb tegema Sander Puri

13 min

Sooja teevad veel ka Lindpere ja Kink

15 min

Kams tuleb siiski väljakule tagasi

15 min

Vahepeal oli Eestil ka nurgalöök, Vassiljevilt taas hea pall, kuid ohtliku pealelöögini siiski eestlased ei jõua

16 min

Nurgalöögi järel on eestlaste värava all ülimalt ohtlik olukord, õnneks läheb pall napilt väravast mööda

17 min

Zenjov ja Vassiljev teevad kiirrünnakul head koostööd, Vassiljev saab ka kaugelt vasaku jalaga löögile, kuid löök jääb nõrgaks ja Demirel püüan kindlalt

18 min

Piiroja ja Yilmaz põrkavad peadpidi kokku ja mõlemad mehed jäävad murule lamama, väljakule tulevad ka arstid

20 min

Mõlemad mehed tulevad väljakult ära, kuid mõlemad jooksevad juba platsile tagasi

21 min

Umut Bulut saab karistusala joonelt löögile, hea löök tagumise posti suunas, kuid eestlaste õnneks püüab Pareiko kindlalt

22 min

Türgi asub 1:0 juhtima!

22 min

Vasakult äärelt tulnud tsenderduse suunab peaga väravasse Umut Bulut

24 min

Ojamaa tegutseb ohtlikult paremal äärel, Ojamaa annab terava ka palli karistusalasse, mille Demirel püüab

26 min

Erkin tõmbab paremal äärel Ojamaa pikali ja teenib kollase kaardi

26 min

Vassiljevi tsenderdus jääb madalaks

27 min

Vunk saab küljeaudi järel löögile, Demirel püüab

32 min

Piiroja jääb taas murule lebama

32 min

Erkin hakkab kohtunikuga taas vaidelma, kohtunik andis mehele järjekordse hoiatuse

32 min

Tundub, et Piiroja vigastas kubemelihast

33 min

Koondise arstid aitavad Piiroja väljakult ära, tema mäng on tänaseks mängitud

33 min

Reintam on valmis väljakule tulema

33 min

Praegu seisab Klavani kõrval keskkaitses Vunk

34 min

Reintam tuleb väljakule

36 min

Eesti ründab vasakult äärelt, Kruglovi sööt kahjuks Zenjovini ei jõua

38 min

Pareiko püüab kindlalt türklaste nurgalöögi

39 min

Teniste tsenderdus omasid ei leia

40 min

Töre lööb kaugelt, Pareiko tõrjub palli nurgalöögiks

45 min

Kohtunik annab esimesele poolajale kolm lisaminutit

45 min

Kohtunik vilistab avapoolaja lõppenuks! Türgi juhib 1:0!

45 min

Algas teine poolaeg!

47 min

2:0 Türgile!

47 min

Värava autoriks oli Burak Yilmaz

50 min

Vassiljev tsenderdab vasakult äärelt, ent värava ees polnud kedagi

53 min

Hea võimalus Eestil, kuid Vunk lööb väravast mööda

60 min

Zenjov saab vigastada ja koondise arstid on tema juures askeldamas.

61 min

Väga ohtlik olukord Eesti värava all, kui löögile pääseb Yilmaz. Samal ajal on Zenjov tagasi väljakule tulnud

63 min

Türgil oli taas võimalus, ent Pareiko tõrjub

66 min

Eesti vahetab: Kams puhkama ja Kink mängu

67 min

Vassiljev jõuab palliga kasti, ent kaotab siis palli.

75 min

Puri tuleb mängu, Ojamaa puhkama

75 min

Eesti teenis nurgalöögi,ent see ebaõnnestus

75 min

Taas nurgalöök Eestile ja Vunk saab värava eest peaga löögile, ent Türgi väravavaht püüab

80 min

Eesti mitu head võimalust, neist parim on Dimitrijevi löök, mis läheb napilt väravast mööda

86 min

Eesti üritab rünnata, ent head löögivõimalist ei leita

86 min

Pareiko tuleb õigel ajal välja ja päästab Eesti 0:3 kaotusseisust

88 min

Pareikolt veel üks suurepärane tõrje

90 min

Kohtunik annab kolm lisaminutit

93 min

Kõlab lõpuvile ja kohtumine on lõppenud! Eesti kaotas Türgile 0:2.

Kui Eestil on lootused alagrupis teist kohta ja MM-piletit püüda juba kadunud, siis Türgi hoiab hetkel alagrupis 13 punktiga kolmandat kohta ning vajab 14 punkti kogunud Ungari ja samuti 13 punkti noppinud Rumeenia edestamiseks Tallinnast kindlasti võitu - seda enam, et oma viimane kohtumine peetakse alagrupi liidri Hollandi vastu.

Eesti koondise eileõhtuses mängueelse treeningu lõpetuseks peeti harjumuspärane treeningmäng, mille põhjal võis välja lugeda ka tänase eeldatava algkoosseisu. Selle põhjal läheb Eesti väljakule kahe kaitsva poolkaitsjaga ja ühe tipuründajaga, kelleks on viimasel ajal Lvivi Karpatõ ridades heas hoos olev Sergei Zenjov. Väravas seisab Sergei Pareiko ning kaitseliini moodustavad alates paremast äärest Gert Kams, Raio Piiroja, Ragnar Klavan ja Taijo Teniste.

Tagumiste poolkaitsjatena tulevad väljakule Martin Vunk ja Aleksandr Dmitrijev. Nende ees ja tipuründaja (Zenjovi) all tegutseb Konstantin Vassiljev. Paremal äärepoolkaitses võtab koha sisse Henrik Ojamaa ja vasakul äärel Dmitri Kruglov.

Seega kasutab koondis täna eeldatavasti sarnast asetust nagu septembris Hollandi vastu. Mängijate osas on toimunud aga kolm muudatust. Kaartide tõttu peab mängu Türgiga vahele jätma Enar Jääger, koha algrivistuses on kaotanud Joel Lindpere ja Henri Anier. Uute meestena on algrivistuses Jäägerit asendav Gert Kams, Hollandi-mängu haiguse tõttu vahele jätnud Taijo Teniste ja tipuründes alustav Zenjov.

Läbi aegade on eestlased ja türklased pallimurul kohtunud seitse korda, millest kolm on lõppenud viigiga ja neli Türgi meeskonna võiduga. Tallinnas on seni madistatud kolm korda ja viimati lahkus Türgi Eestist võiduga 1924. aastal, kui Kadriorus mängiti eestlased üle 4:1. Järgmised kaks matši on lõppenud 0:0 viigiga (1996. aasta sõprusmäng ja 2010. aasta MMi valikmäng). Viigi suutis Eesti välja võidelda ka 2006. aastal Hamburgis peetud maavõistluskohtumises, kui seis jäi 1:1.

D-alagrupi tabeliseis: 1. Holland 22 punkti, 2. Ungari 14, 3. Türgi 13, 4. Rumeenia 13, 5. Eesti 7, 6. Andorra.