Noortekoondis alistas Hollandi

TÜ/Rocki peatreener Indrek Visnapuu.
TÜ/Rocki peatreener Indrek Visnapuu. Foto: Margus Ansu

Noorte meeste U20 koondis võitis Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni vahegrupis 69:65 Hollandit.

Eesti poolelt viskas Tanel Kurbas 22, Rain Raadik 14 ja Timo Eichfuss 12 punkti.

Hollandi parim oli 20 punkti ja 20 lauapalliga 2.13 pikk Roeland Schaftenaar. Mattijs Hak lisas 15 ja Ewoud Kloos 12 punkti.

Eesti läks 23:9 ette, kuid Holland ei kaotanud lootust. Poolaja võitis Eesti 31:26, peagi aga viigistas Holland seisu 32:32. Schaftenaari korv ning Kloosi kaks kolmest viisid vastased 40:32 juhtima.

Kolmanda veerandi järel oli Holland kaheksa punktiga ees 49:41. Viimasel veerandil jõudis Eesti kolme minutiga viigini 53:53. Kurbaselt lisandus seejärel veel kaks korvi ning Eesti läks juhtima 57:53.

Põnevust jätkus viimase hetkeni, kuid liidriroll enam ei vahetunud ning Eesti sai vahegrupis kaotuse kõrvale kirja võidu.

Hollandil ja Eestil on mõlemal võitude kaotuste suhe 1-1.