Inter alistas muljetavaldava mänguga Barcelona

Oliver Lomp
Lionel Messi
Lionel Messi Foto: SCANPIX

Jalgpalli Meistrite liiga esimeses poolfinaalis alistas Milano Inter kodus 3:1 FC Barcelona. Mängu seisu peegeldas ka mängupilt, kuna Inter oli koduseinte toetusel kahtlemata parim meeskond väljakul. Barcelona staarid eesotsas Lionel Messiga nullititäielikult

Esimene poolaeg algas Barcelona pallivaldamisega, kuid mängu edenedes hakkas järjest enam domineerima Inter, kes eelkõige nõelas teravate kontrarünnakutega. Vastupidiselt mängu käigule oli just külalismeekond aga see, kes kontrarünnakust väravaluugi lahti muukis. Maxwell murdis äärest läbi, tsenderdas Pedrole, kes palli väravasse lõi. Inter suutis ka lõpuks ühe oma võimalustest ära kasutada, kui Diego Milito leidis suurepärase sööduga täiesti vaba oleva Wesley Senijderi, kes ei eksinud. Poolaja lõpus mäng rahunes, kuid kergelt teravamaks pooleks oli Inter.

Teisel poolajal alustas kodumeeskond Inter veelgi võimsamat pressi ja õige pea see kandiski vilja. 49. minutil pääses Milito äärest läbi, kes söötis Maiconile ning brasiillane ei eksinud. 61. minutil kasvatas Milito ise pealöögist Interi eduseisu 3:1-le.

Kuigi kohtumise lõpus üritas Barcelona kõvasti, siis väga heade võimalusteni ei jõututki.

Korduskohtumine peetakse järgmisel kolmapäeval Barcelonas.

Mängu käik:

-

FC Barcelona mängijad sõitsid Itaaliasse teatavasti bussiga. Möllava tuhapilve tõttu oli lennuliiklus suletud

-

Inter ja Barcelona mängisid sel aastal ka alagrupifaasis samas pundis. Milanos peetud kohtumine mängiti väravateta viiki, kuid Barcelonas võitis kodumeeskond Gerard Piquet ja Pedro väravatest 2:0

-

Interi peatreener Jose Mourinho teatas täna päeval peetud pressikonverentsil, et Barcelona suurimat staari, tänavu Meistrite liigas juba kaheksa väravat löönud Lionel Messit valvatakse eriti tähelepanelikult

-

Mõneti eriline on tänane kohtumine kahe mehe jaoks. Barcelona Zlatan Ibrahimovic mängis mullu Interis ja Interi ründaja Samuel Eto'o kandis eelmisel aastal Barcelona värve

-

Interi algkoosseis: Cesar - Zanetti, Lucio, Samuel, Maicon - Motta, Sneijder, Cambiasso - Diego Milito, Pandev, Eto'o

-

Barcelona algkoosseis: Valdes - Alves, Piquet, Puyol, Maxwell - Xavi, Keita, Busquets - Messi, Pedro, Ibrahimovic

-

Läks lahti!

2.min.

Nagu arvata võis, valdab Barcelona palli

3.min.

Esimene terav võimalus. Diego Milito pääses äärest läbi, kuid tsenderduse likvideerisid Barcelona kaitsjad

7.min.

Keita proovib kauglöögiga üllatada Cesarit, kuid pall lendab kaugelt väravast mööda

9.min.

Inter kaitseb peaaegu terve meeskonnaga ja Barcelonale ruumi eriti ei anta

11.m.

Inter nõelab teravalt kontrarünnakutega. Eto'o teenis kollase kaardi, kuna lõi palli pärast vilet

17.m.

Mängu parim võimalus: Eto'o löögi pudistab Valdes värava ette, kuid Diego Milito ei suuda palli terava nurga alt sisse saata

19.m.

Barcelona juhib! Maxwell murrab äärelt läbi ja söödab Pedrole, kes palli väravasse saadab!

22.m.

Lucio sai karistuslöögi järgses olukorras vabalt lööögile, kuid pall lendas mööda. Brasillasele vilistati ka suluseis

27.m.

Mäng on veidi maha rahunenud. Inter üritab oma ründajaid leida pikkade söötudega

27.m.

Diego Milito pääses äärest läbi, kuid ei suutnud taas terava nurga alt palli väravasse saata

30.m.

Sneijder viigistab! Pall mängitakse karistusalasse, kus selle saab Diego Milito. Argentiinlane lükkab palli Sneijderile, kes on täiesti vaba ja hollandlane viigistab.

35.m.

Pedro tsenderdab Ibrahimovicile, kuid Cesar jõuab enne Rootsi koondislast palli vahelt näpata

40.m.

Xavi annab suurepärase söödu Alvesile, kelle tsenderdus omasid siiski ei leia

42.m.

Inter teenib ohtlikust kohast karistuslöögi...Sneijderi pommlöök saab rikošeti ja pall läheb korneriks

45.m.

Busquets saab närveldamise eest kollase kaardi

-.

-.

Teine poolaeg algas!

46.m.

Inter alustas teravalt. Milito tsenderdas Pandevi suunas, kuid pall ei jõudnud makedoonlaseni

48.m.

Milito pääseb Valdesiga silmitsi, kuid kohtunik vilistab suluseisu

49.m.

Interi kiirrünnak toob värava! Milito pääseb taas äärest läbi, söödab Maiconile ja brasiillane lööb 2:1!

51.m.

Puyol teenib kollase kaardi, mis tähendab, et järgmine mäng jääb barcelona kaptenil vahele

53.m.

Messi mängib ennast karistusalast väljaspoolt löögile, kuid Cesar tõrjub

54.m.

Busquets pääseb nurgalöögi järel täiesti vabana löögile, kuid viiki ei tule

56.m.

Viimase aja esitustega maailma parimaks jalgpalluriks peetav Messi on püsinud terve mängu üsna nähtamatuna

60.m.

Piquet teeb vea Mottale ja teenib kollase kaardi

61.m.

INTER JUHIB 3:1! Eto'o tsenderdab karistusalasse, kus Sneijderi ebaõnnestunud löögile saab pea vahele Milito,  kes lööb 3:1! Mourinho on siiamaani Guardiola üle mänginud!

64.m.

Tuleb tunnistada, et Inter on täna olnud palju parem, kui Barcelona

68.m.

Keita teenib kollase kaardi

71.m.

Maicon on maas pikali, meedikud on tema ümber. Telepilt näitas, et brasiillane põrkas kokku Messiga. Maicon viiakse kanderaamiga platsilt minema