Vene ja Žalgiris alustasid Euroliigat suure kaotusega

Siim-Sander Vene Prienai särgis.
Siim-Sander Vene Prienai särgis. Foto: Peeter Langovits

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene koduklubi Kaunase Žalgiris alustas Euroliiga põhiturniiri koduväljakul suure 63:83 kaotusega Madridi Realile.

Külalised libisesid kodumeeskonnal eest juba esimesel poolajal, mis võideti üheksa punktiga. Episoodiliselt mänguaega saanud Vene pääses platsile vähem kui üheksaks minutiks, tabades selle ajaga mõlemad teenitud vabavisked. Väljakult eestlane kätt ei proovinud, lisaks jäi tema kontole kaks lauapalli.

Žalgirise resultatiivseimana viskas Paulius Jankunas 15 punkti ja võttis kaheksa lauapalli, Šarunas Jasikevicius lisas 13 silma. Reali parim oli 18 punkti ja viie korvisööduga Nikola Mirotic, Sergio Llull viskas 17 punkti.