Tarvas alistas põnevusmängus Rapla, Rock purustas Valga

Andres Sõber
Andres Sõber Foto: Karli Saul

Korvpalli Balti liigas sai Rakvere Tarvas kodusaalis põnevas mängus 73:69 jagu Raplast, Maris Laksa tõi võitjatele 17 punkti. Silver Leppik ja Giedrius Gustas lisasid kumbki 14 silma., viimane andis ka seitse korvisöötu. Rapla resultatiivseimad olid 15 punktiga Sven Kaldre ja Andre Pärn, Rait-Riivo Laane tõi 13 punkti.

Tartu Rock purustas aga koduplatsil 93:50 Valga meeskonna, kusjuures avaveerand kaotati ühe punktiga. Uros Lukovic viskas 26 punkti ja võttis 11 lauapalli, Vincent Simpson lisas 19 punkti ja kuus korvisöötu. Valga parim oli 14 punktiga Sasa Avalic.

Mängude käik:

Mõlemad mängud on alanud!

Valga võidab Tartu vastu esimese veerandaja 19:18, Kristjan Evarti arvel on 8 punkti. Tartu parim on Uros Lukovic samuti 8 punktiga.

Paasoja paneb Saage kolmepunktiviskele kulbi ja Rapla võidab esimese veerandaja Rakvere vastu 20:16.

Rock on alustanud teist veerandaega nelja minuti jooksul 10:2 spurdiga ning juhib nüüd Valga vastu 28:21.

Avalic tabab viimaks ka Valga poolel kolmese ning Rocki eduseis on 30:24

Rakveres juhib Rapla teise veerandaja keskel pärast Pärna korvi endiselt nelja punktiga 30:26.

Rock võidab Valga vastu poolaja 43:29

Teine veerandaeg kuulus kodumeeskonnale 25:10, Uros Lukovic ja Vincent Simpson on toonud tartlastele mõlemad 12 punkti. Valga parim on seni 8 punktiga Kristjan Evart

Rapla võidab Tarva vastu poolaja 40:29

Poolaeg lõpetatakse 10:3 spurdiga, Sven Kaldrel on koos 12 ja Andre Pärnal 10 punkti. Tarva parim on 9 punktiga Silver Leppik

Kolmanda veerandi keskel on Rapla endiselt juhtimas 47:38

Rock on aga hoo korralikult sisse saanud ning skoor on juba 66:40

Rock juhib kolmanda veerandaja järel Valga vastu 73:42

Veerandajaga visati koguni 30 punkti, Lukovici arvel on juba 20 punkti ja 9 lauapalli

Tarvas on aga vahet vähendanud ning pärast Keerlese tabavat vabaviset on Rapla edu vaid 49:45

Rapla on pärast kolmandat veerandaega Tarva vastu 52:48 ees, Laane toob veel viimastel sekunditel kaks punkti juurde

Rock ei anna Valgale üldse armu, ka neljandat veerandaega alustatakse 7:0 spurdiga

Hoogu läinud Laksa tabab kolmese, aga Laane vastab samaga ja Rapla ikka 55:53 ees

Tarvas tabab kaugelt ja pääseb ette, kuid Pärn vastab ning seis viigis 57:57, mängida seitse minutit

Viis minutit mängida, Rapla juhib 62:61

Rock võidab Valgat suurelt 93:50

Uros Lukovic on üleplatsimees 26 punkti ja 11 lauapalliga, Vincent Simpson lisab 19 punkti, 5 lauapalli ja 6 söötu. Tanel Kurbaselt veel 14 ja noorelt Kristen Meistrilt 12 punkti.

Valga parimad olid selles mängus leegionärid Avalic 14 ja Dupre 12 punktiga

Leppikult korv ja Tarvas juhib kolm minutit enne lõppu 65:64

Laane kolmesele vastab korvi alt Laksa ja viik 67:67, mängida poolteist minutit

Keerles võtab üle Laane ründelauapalli ja tabab ühe vabaviske, Tarvas ees 68:67

Kaks järjestikust olukorda, kus kohtunikud annavad palli algul Rakverele ja siis ikkagi Raplale, lõpuks eksib Paasoja viskel ja Laane on sunnitud 12,4 sekundit enne lõppu Gustasele vea tegema

Gustas tabab mõlemad vabavisked, Tarvas ees 70:67 ja Rapla võtab aja maha. Mängida ikka 12,4 sekundit

Rapla ei suuda palli viie sekundiga välja sööta!

Gustas tabab mõlemad vabavisked, Kaldre kauge kolmene läheb mööda

Paasoja tabab kaks vabaviset ja Gustasele tehakse 0,9 sekundit enne lõppu veel viga

Gustas aga tabab esimese ning mäng on tehtud

Tarvas alistab Rapla põnevas mängus 73:69

Enim pingeid on õhus kindlasti Rakveres, sest lisaks tasavägisele heitlusele oodatakse ka Tarva treeneri Andres Sõbra ja Rapla lootsi Indrek Ruudu vastasseisu. Mõlemad mehed on viimasel ajal sattunud omamoodi skandaalidesse – Sõpra süüdistati suvise U20 MMi ajal mängijate mõnitamises (muuhulgas käis läbi ka sõnapaar «Rapla peded»), Ruut omakorda ütles pärast kaotust TTÜle, et tema hoolealusid mängisid nagu eided.

Igal juhul saab olema põnev vaadata, millega kaks karismaatilist treenerit täna üllatavad. Postimees hoiab lugejaid mängude käiguga kursis.