Kehra viigistas kodus, Serviti kaotas võõrsil

Mariel Gregor
Kehra ja Põlva Serviti möödunud hooajal finaalis.
Kehra ja Põlva Serviti möödunud hooajal finaalis. Foto: Liis Treimann / Postimees

Eesti käsipalliklubid alustasid laupäeval järjekordset Balti Liiga nädalavahetust.

HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi esimeseks vastaseks Anija Spordikeskuses oli Leedu klubi Klaipeda Dragunas. Poolaja kodumeeskond kaotas 13:14 ja 43. minutiks jäi Kehra koguni viieväravalisse kaotusseisu, ent võimsa lõpuspurdi toel jõuti järgi, mindi korraks möödagi, ent lõpuks lepiti 24:24 viigiga. Kehra poolt viskasid väravaid Marko Slastinovski 9, Uku-Tanel Laast 5, Jürgen Rooba 4, Viktor Skrypak 3, Rando-Juku Sirkas 2 ja Kaspar Lees 1.

Põlva Serviti reisis Minskisse, kus mind vastamisi tiitlikaitsja, kohaliku SKA-ga. Mõlemal klubil oli enne tänast tabelis vaid võidud, ent tasavägisest kohtumisest lõpuks võitjana väljunud SKA tõusis Balti Liigas nüüd ainuliidriks. Valgevenelaste võidunumbrid olid 34:29, kusjuures poolajaks oli seis viigiline 14:14. Serviti parim snaiper oli täna Ardo Puna 9 väravaga, Pavel Turajev ja Gražvydas Sereicikas lisasid 6, Henri Hiiend 5, Henri Sillaste 2 ja Andreas Rikken 1 värava.

Laupäevased mängud Balti Liigas:

HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Klaipeda Dragunas (Kehras)       24:24 (13:14)

Minski SKA – Põlva Serviti (Minskis)                                         34:29 (14:14)

Bresti HC Meshkov – Riia Celtnieks/LSPA (Brestis)                      34:24 (17: 9)

Riihimäen Cocks – HC Vitjaz (Riihimäel)                                    algas kell 16:00