Kais ja Vesik pidid avavoorus tunnistama hispaanlaste paremust

Kristjan Kais ja Rivo Vesik
Kristjan Kais ja Rivo Vesik Foto: Raigo Pajula

Pekingi olümpiamängude rannavõrkpalli turniiril kaotasid Kristjan Kais ja Rivo Vesik hispaanlastele Pablo Herrera ja Raul Mesale.

Mäng toimus vihmasajus.

«Tavaliselt ma löön rohkem vindiga, kuid libeda palliga seda teha ei saanud,» kahetses Vesik.

Sobilikud ilmaolud eestlaseid ei aidanud ning meestel tuli tunnistada vastaste paremust 2:0.

«Ei ole õnnelik, aga väga kurb ka mitte,» rääkis Vesik. «Ega me halvasti ei mänginudki, lihtsalt vastane esitas parema partii.»

Kui esimene geim oli mäng erakordselt võrdne, siis teises geimis olid hispaanlased eestlastest pidevalt paari punktiga ees. Kaisil-Vesikul õnnestus veel lõpus seis viigistada 21:21, kuid juhtima ei pääsenud nad otsustavas geimis kordagi.

«Vastaste rünnak oli selline nagu me ootasime, kuid kaitses mängisid nad teistmoodi,» märkis Kais. «Seega oli raske kohaneda. Kui harjusime, oli juba liiga hilja.»

Mängu käik:

Kaisi rünnak lendas auti. Hispaanlased võitsid 23:21.

Hispaanlased lähevad uuesti juhtima.

Vesik viigistab napilt piiri pealse palliga 21:21.

Hispaanlased lähevad ette 21:20.

Kais täpne löök viigistab 20:20.

Vesik ründab võimsalt. Seis napp 20:19.

Hispaanlased ees 20:18.

Vesik päästab palli ja vormistab punkti 19:18.

Ilus rünnak eestlastelt, punkti vormistab Kais. Vahe väheneb 16:18.

Servieksimus Kaisilt. 18:14 eestlased taga.

Pall libiseb Vesiku blokist auti. Seis 16:12 hispaanlastele.

Vastased on kogu aeg sammu võrra ees 15:12.

Hispaanlastelt uuesti edukas rünnak 14:10.

Vesiku blokk peab, vahe väheneb 10:13.

Seis hispaanlastele 13:8.

Vesikul õnnestus Mesa blokist läbi murda, kuid järgnev Kaisi serv lendas välja.

Seis on eestlastele pausile minnes halb 5:10 hispaanlaste kasuks.

Hispaanlased pääsesid taas ette 8:5.

Eestlased realiseerivad järjest kaks võimsat rünnakut. Seis viigis 5:5.

Vesik riivas võrku, seis hispaanlaste kasuks 4:2.

Teine geim algab hispaanlaste eduka rünnakuga 1:0.

Hispaanlased võitsid esimese geimi 21:18.

Hispaanlased löövad Vesiku blokist palli auti 17:17.

Tasavägine mäng jätkub 15:15.

Kais lööb võrku ja hispaanlased said 14:13 juhtima.

Vesik on võrgu kohal peremees ja väikesele pausile minnakse eestlaste 11:10 eduseisus.

Vesik lööb pika pallivahetuse punktiks ja seis on 10:10

Jätkub punkt-punkti mäng 7:7

Seis on eniselt viigis 5:5.

Esimene geim. Mäng on viigis 3:3.

Hommikul toimunud A-alagrupi teises kohtumises alistasid hiinlased Xu/Wu 2:0 (21:16, 21:15) austerlased Goesch/Horsti.