USA korvpallikoondis purustas Hiina

Vasakul hiinlane Yao Ming jälgib konkurente Kobe Bryantit (all) ja Dwight Howardit USAst. Foto: Reuters / Scanpix

USA korvpallimeeskond alistas esimeses alagrupimängus Hiina võistkonna 101:70.

Kuigi USA oli selge soosik, oli korvpallikohtumine tänase päeva kõige populaarsem üritus. USA triumfi oli vaatamas isegi president George Bush.

Hiina läks avaveerandil üllatuslikult tänu Yao Mingile juhtima, kuid esimene neljandik lõpetati siiski USA juhtimisel 20:16.

Pärast seda jõudsid hiinlased veel korraks viigini seisul 29:29, kuid sellega võõrustajate õnn ka lõppes.

Poolajaks oli USA eduseis kümnepunktine 49:37. Edasi polnud võitjas kahtlustki. Kolmas veerand 74:48 ning neljas 101:70 kullasoosik USAle.

Enim punkte tõid võitjatele Dwayne Wade 19, LeBron James 18 ning Kobe Bryant ja Dwight Howard 13 punkti.

Teistes mängudes alistas Euroopa meister Venemaa 71:49 Iraani ning Saksamaa 95:66 Angola.