Eesti alistas Zenjovi ja Lindpere väravatest Aserbaidžaani

Eesti jalgpallikoondis pidas täna käimasoleva aasta viimase kodumängu, kui Lilleküla staadionil alistati 2:1 Aserbaidžaani koondis. 44. minutil viis Rauf Aliyev vastased juhtima, ent 54. minutil oli täpne Sergei Zenjov ning 2:1 võidu kindlustas 66. minutil Joel Lindpere. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Mängu käik (Eesti - Aserbaidžaan):

Mäng algas!

0:0

3. minutil teeb hea pealelöögi Henrik Ojamaa, ent pall lendab napilt mööda

0:0

5. minut Ojamaa tuleb üksi palliga üle väljaku ja lööb ka peale, ent seegi kord ei taba

0:0

8. minut Aserbaidžaan sooritab karistuslöögi, ent Preiko püüab

0:0

15. minut Kruglov tsenderdab, ent vastaste väravavaht püüab

0:0

18. minut Anier teeb eeltöö ja Vassiljev lööb latti!

0:0

20. minut Aserid pääsevad ohtlikult löögile, ent halvimast päästab Eesti koondise taas Pareiko

0:0

24. minut Eesti teenib nurgalöögi ja sellele järgnenud olukorrast kohe veel ühe nurgalöögi, ent midagi ohtlikku ei sünni

0:0

28. minut Taas on hea õimalus Anieril, kes keskväljal hoo üles võtab, ent karistusala lähedalt tehtud löök on ebatäpne

0:0

32. minut Aseritelt hea vasturünnak, ent löögini siiski ei jõuta

0:0

33. minut Zenjov lööb peale, ent väravavaht püüab

0:0

38. minut Mängutempo on madalamaks läinud, kuid Eesti üritab jätkuvalt

0:0

41. minut Karistuslöök aseritelt, ent pall läheb napilt väravast mööda

0:1

44. minut Aserbaidžaan lööb värava! Artjunin söödab palli ohtlikult Pareikole tagasi ja Preiko tuleb väravast välja. Tema asemel jookseb väravat kaitsma Reintam, ent 0:1 kaotusseis on siiski tõsiasi, täpne on Rauf Aliyev.

0:1

Kõlab poolajavile!

0:1

Algas teine poolaeg!

0:1

Eesti ühtegi vahetust ei ole teinud. Vastased on teinud ühe vahetuse - Badavi Guseynovi asemel tuli väljakule Ruslan Amirjanov

0:1

50. minut ohtlik pealelöök väravalähistelt, ent Pareiko püüab palli

0:1

54. minut Kruglov pääseb peaaegu tühja värava ette, ent kaitsjad jõudsid jaole

1:1

54. minut Zenjov viigistab!

1:1

56. minut Eesti teeb veel kaks pealelööki, ent väravavaht tõrjub. Eesti vahetab - Ojamaa võeti välja, Mošnikov sisse ning Dmitrjev samuti puhkama ja Lindpere sisse

1:1

Eesti on teinud veel ühe vahetuse - Gert Kamsi asemele tuli Taijo Teniste

2:1

66. minut Vahetusest sekkunud Lindpere pealöök viib Eesti juhtima!

2:1

70. minut Vassiljevilt tugev pealelöök, ent pall läheb napilt mööda

2:1

77. minut Eesti vahetab veel - Anier ja Kruglov lähevad puhkama, Hunt ja Luts mängu

2:1

82. minut Luts tuleb hästi palliga aserite väravate suunas, ent lõpuks annab ebatäpse söödu

2:1

82. minut aseritelt ohtlik pealelöök, ent väravasse pall siiski ei jõua

2:1

85. minut aserdi teenivad järjest kaks nurgalööki, ent Pareiko on olukorra peremees

2:1

88. minut Luts paneb aserite väravavahi proovile, ent lööb väravast mööda

2:1

90. minut tugev löök Kingilt, ent väravavaht tõrjub

2:1

93. minut Kõlab kohtuniku vile ja Eesti teenib Aserbaidžaani vastu 2:1 võidu!

Eesti tänane algkoosseis: Sergei Pareiko, Gert Kams, Mikk Reintam, Artjom Artjunin, Ken Kallaste, Henrik Ojamaa, Aleksandr Dmitrijev, Konstantin Vassiljev, Dmitri Kruglov, Henri Anier, Sergei Zenjov.

Eesti jalgpallikoondis peab täna hakkama saama ilma mitme tavapärase põhimeheta. Tänases mängust jääb kõrvale koondise kapten Ragnar Klavan, kes jäi koduklubi juurde vigastust ravima. Lisaks on traumade tõttu puudu veel mitu keskkaitsjat: Raio Piiroja, Igor Morozov, Taavi Rähn. Meeskonda ei saa aidata ka Sander Puri, kes jäi koduklubi juurde. Eile selgus, et vigastus ei luba täna väljakule ka Enar Jäägerit ja Martin Vunki.

Nii alustavad täna keskkaitses Soomes klubijalgpalli mängiv Mikk Reintam ja FC Levadia ridades palliv Artjom Artjunin, kelle jaoks see on esimene mäng Eesti koondises.

Aserbaidžaani koondis on olnud tänavu väga heas hoos ning legendaarse sakslase Berti Vogtsi juhendamisel mängiv koondis on sel aastal kaotanud kümnest matšist vaid ühe, kui MM-valikmängus jäädi koduplatsil 0:2 alla Portugalile.

«Mängijad on meisterlikud ja kiired. Peatreener (Berti) Vogtsi käe all on nad muutunud ka organiseeritumaks,» iseloomustas 2008 kuni 2011 aastal Aserbaidžaanis klubijalgpalli mänginud Dmitri Kruglov. «See on omapärane rahvas, oma mentaliteediga. Olen seal mänginud ning distsipliin ei olnud siis just esikohal. Nad on talendikad mängijad, meeskonnas on hea õhkkond, kuid just distsipliini puudumine mõjus tulemustele väga kehvasti.»

Postimees.ee toob kell 18.45 algava kohtumise käigu lugejateni.