Eesti alistas Anieri ja Zenjovi tabamustest 3:0 Liechtensteini

Eesti jalgpallikoondislased (valges) tähistamas Liechtensteini vastu löödud väravat. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti jalgpallikoondis pani tänavusele aastale ilusa punkti, kui võõral väljakul toimunud maavõistlusmängus alistati 3:0 Liechtenstein.

Eesti oli kohtumise avavilest peale aktiivsemaks pooleks ja kuigi väga palju häid võimalusi ei suudetud luua, siis avapoolaja lõpuks saavutati siiski eduseis, kui esimesel lisaminutil suunas vasakult äärelt tulnud tsenderduse peaga väravasse Sergei Zenjov.

Teisel poolajal sai näha aga Motherwelli ründaja Henri Anieri show’d. 56. minutil Rimo Hundi asemel vahetusest sekkunud Anier sahistas Liechtensteini meeskonna väravavõrku 61. ja 63. minutil.

Liechtenstein - Eesti 0:3

Väravad: 45+1 Sergei Zenjov, 61., 63. Henri Anier

Hoiatused: 59. Martin Stocklasa - 75. Martin Vunk

Eesti: Sergei Pareiko (46. Mihkel Aksalu), Enar Jääger (20. Gert Kams), Mikk Reintam, Karol Mets, Taijo Teniste, Sergei Zenjov, Aleksandr Dmitrijev, Martin Vunk, Siim Luts (46. Dmitri Kruglov), Tarmo Kink (73. Sergei Mošnikov), Rimo Hunt (57. Henri Anier).

Mängu käik:

-

Eesti algkoosseis: Sergei Pareiko, Enar Jääger, Mikk Reintam, Karol Mets, Taijo Teniste, Sergei Zenjov, Aleksandr Dmitrijev, Martin Vunk, Siim Luts, Tarmo Kink, Rimo Hunt.

-

Liechtensteini algkoosseis: Peter Jehle, Yves Oehri, Martin Stocklasa, Daniel Kaufmann, Franz Burgmeister, Mario Frick, Philippe Erne, Martin Büchel, Nicolas Hasler, Mathias Christen, Michele Polverino.

-

Tänases kohtumises kannab Eesti kaptenipaela Enar Jääger, kes jookseb Eesti koondise ridades väljakule 100. korda.

-

Debüüdi teeb Eesti koondise ridades keskkaitsja Karol Mets.

-

Mäng käib!

3 min

Dmitrijev jääb suluseisu.

5 min

Kink võtab palli vasaku jala peale ning lööb ka ohtlikult peale. Siiski lendab pall napilt tagumisest väravapostist mööda.

10 min

Tekkimas on ohtlik olukrod, kuid Liechtensteini väravavaht jõuab enne Kinki pallini.

15 min

Eesti teenib u 30 m pealt karistuslöögi.

15 min

Eestlased mängivad palli lahti, kuid Kinki pealelöök tabab vastasmängijat.

17 min

Eestlastelt järjekordne hea üritus, kuid Liechtensteini väravavaht on tasemel. Pealelöögi autoriks oli taas Kink.

20 min

Tundub, et Jääger on teinud oma jalale ikkagi viga ja paremkaitsja peab oma 100. koondisemängu pooleli jätma. Jäägeri asemele tuleb väljakule Gert Kams.

23 min

Lutsult hea löök, Jehle tõrjub.

28 min

Kink annab karistuslöögist palli karistusalasse, millele saab Jehle rusikad vahele. Siiski vilistatakse enne ka eestlastele viga.

28 min

Jalgpall.ee teatab, et kohapeal on olud paranenud ja kerge vihmasadu on lõppenud.

32 min

Kink annab Zenjovile paremasse äärde palli, Zenjov üritab tsenderdada, kuid avstaste kaitsja saab jala vahele. Eestile esimene nurgalöök.

33 min

Eestile uus nurgalöök.

35 min

Teniste lööb karistusala nurgast peale, kuid pealelöök on liialt nõrk ja vastaste väravavaht püüab.

38 min

Vungilt hea sööt Hundile. Hunt saab ka löögile, kuid vastaste jalg on vahel, eestlastele nurgalöök.

44 min

Liechtensteini ohtlikuim moment. Polverino jõuab kasti, lööb vasakuga tugeva löögi, kuid Pareiko tõrjub.

45 min

Zenjov viib Eesti 1:0 juhtima!

45 min

Zenjov saatis peaga väravasse Teniste söödu.

45 min

Esimene poolaeg läbi!

46 min

Käib teine poolaeg!

46 min

Eesti koondis on teinud kaks vahetust. Puhkama on läinud väravavaht Sergei Pareiko ning äärepoolkaitsja Siim Luts. Mängu on tulnud nende asemel Mihkel Aksalu ja Dmitri Kruglov.

53 min

Teine poolaeg on alanud küllaltki sündmustevaeselt.

-

Praeguseks on lõppenud ka osad maavõistlusmängud. Argentina alistas tänu Sergio Agüero tabamustele 2:0 Bosnia ja Hertsegoviina. Austraalia oli 1:0 üle Costa Ricast, Venemaa alistas 2:1 Lõuna-Korea ning Sloveenia jõud käis 1:0 üle Kanadast.

-

Täna on juba selgunud üks MM-finalist, kui Ghana alistas kahe mängu kogusummas 7:3 Egiptuse. Tänase kohtumise võitis Egiptus küll koduväljakul 2:1.

56 min

Eesti teeb vahetuse: Hunt pingile, Anier mängu.

59 min

Kaufmann tõmbab Zenjovi maha ja teenib selle eest kollase kaardi.

60 min

Kinki karistuslöök lendab kindlalt üle värava.

60 min

Anier mängib karistusalas vastased kindlalt üle ja saadab palli väravasse! Eesti juhib 2:0!

63 min

Anier saab kirja oma teise värava, Eesti juhib 3:0!

64 min

Eesti vahetab: Zenjov puhkama, Lindpere mängu.

66 min

Vungil hea võimalus, Liechtensteini väravavaht lahendab olukorra.

72 min

Eesti vahetab: Kink puhkama, Mošnikov mängu.

75 min

Vunk teenib kollase kaardi.

78 min

Liechtensteini mängija löök tabab Eesti koondise väravaposti, kohtunik vilistab enne aga suluseisu.

84 min

Kohtumine on lähenemas lõpule, viimastel minutitel on mäng rahunenud.

90 min

Kohtumise normaalaeg on täis tiksunud.

90 min

Mängule antakse kaks lisaminutit.

90 min

Lindpere on hästi läbi saamas, kuid kohtunik vilistab suluseisu.

90 min

Kohtunik annab lõpuvile! Eestile 3:0 võit!

Eesti koondise algkoosseis: Sergei Pareiko, Enar Jääger, Mikk Reintam, Karol Mets, Taijo Teniste, Sergei Zenjov, Aleksandr Dmitrijev, Martin Vunk, Siim Luts, Tarmo Kink, Rimo Hunt.

Eesti alistas viimati reedel koduväljakul Aserbaidžaani 2:1, väravad lõid Sergei Zenjov ja Joel Lindpere. Seejuures oli Lindpere tabamuse näol tegu Eesti koondise kõigi aegade 400. väravaga.

Liechtenstein sai oma viimase võidu 15 mängu tagasi, kui mullu augustis alistati 1:0 Andorra. Samas suudeti äsja lõppenud MM-valiktsüklis röövida kodus viigipunkt nii Lätilt kui ka Slovakkialt.

Omavahel on kohtutud neljal korral ning Liechtenstein on saanud Eestilt kätte ühe viigipunkti, kui 2010. aastal viigistati Tallinnas 1:1. Eesti värava lõi penaltist Konstantin Vassiljev. Kolm varasemat kohtumist olid lõppenud Eesti võiduga (2:0, 2:1 ja 2:0).

Mängus mõistab õigust Luksemburgi kohtunikebrigaad eesotsas peakohtuniku Chris Reischiga.