Pidurdamatu Real ei jätnud Žalgirisele ja Venele võimalustki

Siim-Sander Vene (vasakul) Kaunase Žalgirise särgis.
Siim-Sander Vene (vasakul) Kaunase Žalgirise särgis. Foto: SCANPIX

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene koduklubi Kaunase Žalgiris pidi Euroliigas võõrsil tunnistama tänavu seni ülivõimsas hoos oleva Madridi Reali 95:67 paremust. Vene arvele jäi täna 15 mänguminutit, kaks punkti, kaks lauapalli, üks viga ja kaks pallikaotust.

Žalgirise parim oli 16 punktiga Justin Dentmon, Arturas Milaknis lisas 12 punkti. Võitjatele tõi Nikola Mirotic 17 punkti, Rudy Fernandez lisas 16 ja Sergio Rodriguez 15 punkti. Real jätkab täisedu ehk kuue võiduga ja B-alagrupi liidrina, Žalgirisele annavad kaks võitu ja neli kaotust neljanda koha.

Alagrupi teist kohta hoiab vigastusest taastuva Kristjan Kanguri koduklubi Milano Emporio Armani, kes alistas täna koduväljakul 77:73 Istanbuli Anadolu Efesi. Seejuures oli Milano suurema osa mänguajast tagaajaja rollis, kuid tugeva viimase veerandiga pöörati mäng enda kasuks. Tabelis on MIlanol nüüd neli võitu ja kaks kaotust.

Mängu käik:

Reali algus on olnud kardetult võimas, kui nelja minutiga juhitakse juba 12:5.

Vene Kaunase meeskonna algviisikusse ei kuulu, vaid on esialgu pingil.

Eestlane saab esimest korda väljakule, kui mängitud on täpselt viis minutit.

Vene tabab oma esimese pealeviske seisuks 17:10 Reali poolt vaadatuna

Kohe saab sellest aga 21:10

Real võidab esimese veerandaja 28:14

Vene on jätkuvalt platsil ja proovib kolmest, kuid see läheb mööda. Vahepeal on eestlane lisaks võtnud ka ühe lauapalli.

Real juhib aga endiselt poolega, 34:17

Teist veerandaeg on mängitud ligi kolm minutit, kui Vene võetakse pingile

Jaycee Carrolli tabava kolmese järel on Reali edu 46:28, poolajapausini jääb veidi alla kolme minuti

Žalgiris vähendab kaotusseisu 14 punktile, ent poolaja lõpetuseks teeb kodumeeskond 10:0 spurdi

Real võidab poolaja võimsalt 56:32

Vene arvel on 9 mänguminutiga kaks punkti ja üks lauapall

Vene kolmandal veerandajal mänguaega ei saa

Real juhib enne viimast veerandaega 79:53

Neljandaks veerandajaks pääseb Vene taas väljakule

Vene saab protokolli kirja teise lauapalli, aga seejärel kiirrünnakut maha võttes ka esimese vea

Kaugvisete kontserti korraldav Real on ees 88:56, mängida veel viis minutit

Kristjan Kanguri tööandja Milano on samal ajal kodus kolme veerandaja järel Anadolu Efesi vastu 56:62 kaotusseisus.

Vene vahetatakse pingile, kui mängida jääb alla nelja minuti

Mäng läbi, Real võidab 95:67

Milano on pääsenud kolm minutit enne lõppu 72:70 juhtima

Milano võtab raske 77:73 võidu

Real on võitnud kõik viis senipeetud mängu ning juhib mõistagi täiseduga ka alagruppi. Teisel kohal on kolme võidu ja kahe kaotusega Kristjan Kanguri koduklubi Milano Emporio Armani, kes mängib täna kodus Istanbuli Anadolu Efesiga. Žalgiris on kahe võidu ja kolme kaotusega alagrupis neljandal kohal.

Esimest korda mindi omavahel vastamisi avavoorus ning Real võitis Kaunases ülikindlalt 83:63. Vene toetas omasid tolles mängus kahe punktiga. Reali väikseim võit on seni olnud 19-punktiline, viimases voorus tümitati Anadolu Efesit aga kodusaalis koguni 103:57.