Rock pani Rapla vastu jõu maksma, TTÜ alistas Valga

Tartu Rocki ja Rapla Tyco kohtumine.
Tartu Rocki ja Rapla Tyco kohtumine. Foto: Marko Saarm / Sakala

Korvpalli Eesti meistriliigas alistas Tartu Rock kodusaalis 77:62 Rapla Tyco, TTÜ sai aga võõrsil 70:63 jagu Valgast. Tartlaste parimaks kerkis Rocki särgis esimese mängu pidanud leedulane Vilmantas Dilys 16 punktiga, Arturas Peciukevicius lisas 15 ning Tanel Kurbas ja Janar Talts 14 punkti. Taltsi arvele jäi ka 9 lauapalli, Rapla parim oli 13 punktiga Dušan Šišic. TTÜ poolel oli üleplatsimees oli 25 punkti visanud Kiur Akenpärg, Valga parimana tõi Jurijs Aleksejevs 16 punkti. Rock jätkab tabelis teisel ja TTÜ kolmandal kohal.

Tartu Rock - Rapla Tyco 77:62

Rock: Dilys 16 p, Peciukevicius 15 p, Kurbas 14 p, Talts 14 p + 9 lp

Rapla: Šišic 13 p, Voolaid 9 p, Kaldre 8 p

Valga - TTÜ 63:70

Valga: Aleksejevs 16 p + 8 lp, Sinadinovic 11 p, Evart 10 p, Avalic 9 p, Dupre 9 p, Peterson 4 p, Saariste 2 p, Veski 2 p

TTÜ: Akenpärg 25 p, Puidet 12 p, Keedus 11 p + 10 lp + 6 rs, Kaja 8 p, Makke 6 p, Arnold 4 p, Järveläinen 2 p, Keres 2 p

Dilys tabab esimee viske ning lisab peagi ka ühe vabaviske

Pärn teeb sekund enne veerandaja lõppu rumala vea ning Peciukevicius tabab mõlemad vabavisked

Rock võidab esimese veerandaja Rapla vastu 20:13

Valgas on teisest veerandajast mängitud kolm minutit, TTÜ edu on 19:17

Rapla püsib kenasti mängus ning Rocki eduseis on vaid 21:18

TTÜ edu on pärast Avalici kolmest kahanenud 28:26 peale, avapoolaja lõpuni kaks ja pool minutit

Ajal, kui Talts puhkas, on Rapla hästi tegutsenud ning Tartu eduseis on endiselt napp - 24:21

Dilys sai mängida üheksa minutit ja viskas neli punkti

TTÜ on alustanud Valga vastu teist poolaega võimsalt - esimese viie minutiga on tehtud 16:3 spurt ja juhitakse juba 48:29

Rock on kolmandal veerandajal kasvatanud nelja minutiga edu 43:32 peale

TTÜ juhib kolmanda veerandi järel ülikindlalt 58:35

Kolmas veerandaeg võidetakse seega koguni 26:9

Rock juhib kolmanda veerandaja järel 59:50

Seitse minutit enne mängu lõppu juhib Rock juba 66:52

Valga teeb omakorda 16:2 spurdi ja TTÜ edu on vaid 51:60

Akenpärg ja Puidet kasvatavad siiski taas TTÜ eduseisu, kolm ja pool minutit enne lõppu seis TTÜ kasuks 68:53

Rock on 68:56 eduseisus, mängida neli minutit

Valga teeb veel ühe 10:2 lõpuspurdi, aga see ei päästa

TTÜ alistab Valga 70:63

Rock alistab Rapla 77:62

Enne mänge:

Rock ja Rapla on sel hooajal kohtunud kahel korral. Oktoobri keskel toimunud mängus haaras Rock kiirelt juhtohjad enda kätte, võites selle 71:60. Lisaks kodusele meistriliigale on meeskonnad korra kohtunud ka karikavõistluste raames, kus veerandfinaalis alistas Rock Viljandis peetud mängus Rapla veelgi kindlamalt, seisuga 89:66, vahendab basket.ee kohtumise eelvaates.

Rock on viimasel ajal näidanud head minekut, võttes esimese võidu EuroChallenge’i sarjas ning tulles kodusaalis välja suurest kaotusest Prienai vastu ja võites selle lahingu. Raplal seevastu parandamisruumi on, kuna viimased kaks meistriliiga kohtumist Rakvere Tarva ja Valga vastu on lõppenud kaotusega. Üheksast mängust on Rapla teeninud vaid kolm võitu.

Samuti kolm võitu ja kuus kaotust saanud Valga on tabelis eelviimasel ehk kaheksandal kohal. Viimati saadi küll Rockilt 27-punktiline saun, kuid kahes eelmises mängus alistati järjest Tallinna Kalev ja Rapla. TTÜ on liigatabelis viie võidu ja kahe kaotusega kõrgel kolmandal real, viimases kolmes mängus on järgemööda jagu saadud nii Raplast, Valgast kui ka Pärnust. 29. oktoobril kavas olnud mäng Valgaga oli aga tasavägine, TTÜ võidunumbrid olid lõpuks 67:61.