Hiilgavalt rünnanud Kreek aitas koduklubi Meistrite liigas napi võiduni

Ardo Kreek rünnakul.
Ardo Kreek rünnakul. Foto: Toomas Huik

Ardo Kreegi koduklubi Pariisi Volley mängis eile võrkpalli Euroopa Meistrite Liiga tähtsas kohtumises võõrsil Budva Budvanska Rivijeraga ning võttis 3:2 võidu. Nelja vooru järel hoiab Pariisi klubi C-alagrupis 8 punktiga teist kohta (play-offi pääseb iga alagrupi kaks parimat). Kolmapäeval peetud CEV Cupi kaheksandikfinaali avakohtumistes saavutasid meie meeste klubid ühe võidu ja ühe kaotuse.

Neljapäevase kohtumise avageimi võitis Pariis napilt 28:26 ja teise veidi kindlamalt 25:22, kuid lagunes seejärel täielikult - kolmas geim kaotati koguni 12:25. Neljandas geimis mäng tasakaalustus, kuid napp 27:25 paremus kuulus siiski kodumeeskonnale. Otsustavas viiendas geimis suutis Pariisi meeskond end kokku võtta ning 15:12 paremusega mängu võita. Eesti koondise temporündaja Ardo Kreek ründas täna hiilgavalt (realiseeris kaheksast tõstest seitse) ning lõi ühe pallinguässa, kahjuks ei läinud protokolli kirja ühtegi eestlase blokipunkti.

Keith Puparti koduklubi Arago de Sete (Prantsusmaa) mängis tulemusega 3:1 üle Rumeenia meeskonna Craiova S.C.M. Puparti sõnul oleks võinud ka 3:0 võita, kuid 2:0 eduseisus hakkas meestel alateadvuses mõte tekkima, et mäng tuleb iseenesest ära. «Vastased said oma mängu käima ja meie andsime natuke järgi, õnneks võitsime siiski 3:1.» Pupart mängus kaasa ei teinud, sest treener Patrick Duflos andis mänguaega kolmandale nurgaründajale kindluse saamiseks edaspidiseks. Korduskohtumine peetakse 11. detsembril Rumeenias.

Andri Aganitsa ja Martti Juhkami koduklubi TV Bühl (Saksamaa) mängis ilusa partii tugeva Itaalia meeskonna Cuneo Bre Banca Lannutti vastu, kuid pidi vastu võtma napi 2:3 kaotuse. Aganits mängis kohtumise algusest kuni viienda geimi keskpaigani, tuues selle aja jooksul 11 punkti (efektiivsus +3). Rünnakul tegi Aganits tavapärasest kehvema partii (5 punkti 14-st tõstest), kuid korvas selle 5 resultatiivse blokiga. Martti Juhkami pole vigastusest taastunud ning vaatas kohtumist tribüünilt. Kordusmäng peetakse 11. detsembril Cuneos.