Kaur Kivistik sai krossijooksu EMil 19. koha

Mariel Gregor
Kaur Kivistik.
Kaur Kivistik. Foto: Tairo Lutter / SL Õhtuleht

Seitse Eesti jooksjat võistesid täna Belgradis murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlustel. Neist parimana sai noorsoo klassis kaasa löönud Kaur Kivistik 19. koha. Nii head kohta ei ole ükski Eesti jooksja viimasel ajal suutnud krossis saavutada, vahendab Jooksuportaal.

Meeste U23 klassis asus 8 km jooksu starti neli Eesti jooksjat: Kaur Kivistik, Andi Noot, Dmitri Aristov ja Jan Õiglane. Esimese 2 km ringi järel asus Kivistik 61. kohal (kaotus liidrile 5 sekundit), Noot 69., Õiglane 81. ja Aristov 83. kohal. 3,5 km läbimise järel tõusis Kivistik 54. ja Noot 58. positsioonile, Aristov asus 79., Õiglane 80. kohal. 5 km vaheajaks suutis Kivistik end võidelda juba 33. kohale (kaotus liidrile 7 sekundit), Noot parandas oma positsiooni nelja koha võrra, olles 54. Õiglane oli 79. ja Aristov 80. kohal. 6,5 km peal alustas Kivistik viimast 1,5 km pikkust ringi 20. kohalt (kaotus liidrile 17 sekundit). Noot jätkas 48. kohal, Õiglane ja Aristov vastavalt 78. ning 79. kohal.

Viimasel ringis suutis Kaur Kivistik oma positsiooni veel koha võrra parandada ja lõpetas jooksu 19. kohal ajaga 24.36. Treener Endel Pärn oli Kivistiku saavutusega väga rahul.

Andi Noot sai 48. koha ajaga 25.12. Jan Õiglasele kuulus 76. koht ajaga 26.11 ja Dmitri Arsitovile 79. koht ajaga 26.43. Euroopa meistriks tuli belglane Jan Pieter-Hannes 24.02-ga. Kokku lõpetas jooksu 84 sportlast.

Naisjuunioride 4 km pikkusel distantsil sai Birgit Pihelgas 107 lõpetaja seas 104. koha ajaga 15.40. Jooksu võitis Briti esindaja Emelia Gorecka ajaga 13.06.

U23 ehk noorsoo klassis võistelnud Heleene Tambetil läks 6 km distantsil märksa paremini. Ta sai 29. koha ajaga 21.14. Kokku lõpetas sistantsi 61 jooksjat. Jooksu võitis Hollandi esindaja Sifan Hassan ajaga 19.40.

Naiste põhiklassis jooksis EMil Jekaterina Patjuk, kes sai 8 km pikkusel distantsil 73 lõpetaja seas 57. koha ajaga 29.20. Euroopa meistritiitli võitis prantslanna Sophie Duarte ajaga 26.34. Algselt krossijooksu EMile minema pidanud Tiidrek Nurme vahepealse haigestumise tõttu meeste põhidistantsil kaasa ei teinud.