Kangur ja Milano alistasid Euroliigas tiitlikaitsja 30 punktiga

Mariel Gregor
Kristjan Kangur.
Kristjan Kangur. Foto: Giuseppe Cottini

Eesti korvpallikoondise liidri Kristjan Kanguri koduklubi Milano Emporio Armani sai täna kodusaalis Euroliiga kohtumises tiitlikaitsja Pireuse Olympiacose üle 81:51 võidu.

Kangur sai mänguaega 17 ja pool minutit ning selle ajaga kogunes tema arvele neli lauapalli, üks vaheltlõige ja kolm isiklikku viga. Kangur tegi mängus kaks viskeüritust, ent eksis. Milano edukaim oli 29 silmaga Keith Langford, kaotajate poolel viskas Giorgios Printezis 12 silma.

Nii Milanol kui Olympiacosel on E-vahegrupis üks võit ja üks kaotus. Vaata vahegruppide seisu!

Teised tänased mängud:

Fenerbache Ülker - FC Barcelona 73:76

Maccabi Electra - Kubani Lokomotiiv 85:75

Müncheni Bayern - Belgradi Partizan 71:65

Mängu käik:

1. veerandaeg:

5. minut: Milano juhib avaveerandi keskel 10:9.

Kangur pole veel väljakule pääsenud. Avaveerandi lõpuks on 21:16 juhtimas Olympiacos. Kangur avaveerandil mänguaega ei teeninud.

2. veerandaeg:

Kangur saab veerandaja keskel platsile. Spanoulise läbiminekust on Kreeka klubi juhtimas 31:30, kui mängitud on 5.30.

Eestlane pole seni skoori teinud. Hackett viib omakorda Milano juhtima 32:31.

Jerrellsi kolmese järel on Milano ees 37:32. Kangur on väljakul, tema arvel on 1 lauapall ja 2 isiklikku viga.

Esimese poolaja võidab Milano 39:32. Kangur teenis teisel veerandajal mänguaega veidi üle 6 minuti ja sai selle ajaga kätte 2 lauapalli ning tegi kaks viga. Milano edukaim on 17 punktiga Keith Langford.

3. veerandaeg:

Kangur alustab kolmandat veerandaega varumeestepingilt.

Langfordi kahese järel on Milano eduseis 46:34. Kui veerandaja lõpuni jääb veidi üle kolme minuti, on Milano eduseis juba 54:38. Kangur pääseb taas väljakule, kui mängida jääb 1.23.

Langford on hoos - tema täpne kaugvise kasvatab eduseisu juba 60:38-le. Veerandaja lõpetab Jerrellsi kaugvise - seisuks 63:40. Kangur statistikasse lisa ei kogunud.

4. veerandaeg:

Kangur taas mängus ja saab kirja ühe vaheltlõike. Melli tabab 6.40 enne neljanda veerandaja lõppu kolmese ja Milano juhib tiitlikaitsja vastu 70:40!

4.17 lõpuni: Kanguril kirjas kolm lauapalli, eestlane proovis ka korra kolmest, ent ei tabanud.

1.01 lõpuni: Kangur jätkuvalt mängus, Milano juhib 79:49. Mängu lõppskooriks 81:51 Milanole.

Mängu eel:

16 parema sekka pääsenud Milano klubi kaotas esimese vahegrupimängu 57:73 Ateena Panathinaikosele, Olympiacos sai aga Istanbuli Fenerbache Ülerist jagu 95:82.