Tallinna Selver kaotas eurosarjas Kamnikile 1:3

Mariel Gregor
Tallinna Selver.
Tallinna Selver. Foto: Mihkel Maripuu

Tallinna Selveri võrkpalliklubi pidas täna CEV EuroChallenge´i sarja kaheksandikfinaali avamängu, minnes Sloveenias vastamisi sealse Kamniki Calciga. 3:1 võidu sai Kamnik. Selveri resultatiivseim oli tavapäraselt Hindrek Pulk, kes tõi 23 punkti.

Korduskohtumine peetakse Tallinnas 23. jaanuaril ja siis vajab Selver 3:0 või 3:1 võitu, misjärel mängitaks kuldne geim.

Mängu käik:

4. geimis asub Kamnik 8:5 juhtima. 11:9 jätkuvalt Kamniki eduseis. Kamnik pääseb 16:11 juhtima, ent Selver tuleb järgi - 16:14. 21:18 - Kamnik liigub mängu võidu poole. Sloveenia klubi võidab neljanda geimi 25:20 ning kogu mängu 3:1.

3. geim algab Selveri dikteerimisel, Eesti klubi läheb 7:2 juhtima. Eduseisu hoitakse - 12:9, 18:15. Selver suudab lõpus eduseisu veel suurendada ning juhib 22:16. Geimivõit Eesti meisterklubile 25:17.

2. geim algab samuti võrdsete heitlusena, ent seisult 3:3 läheb Sloveenia klubi 5:3 juhtima. Selver jääb seejärel tagaajaja rolli, kuni jõutakse 12:12 viigini. Jätkub punkt-punkti heitlus viigiseisuni 18:18. Kamnik pääseb juhtima 22:20 ning edu käest ei anna, teine geim võidetakse 25:22.

1. geim algas tasavägiselt, Kamnik juhtis esimeseks tehniliseks time-out´iks 8:7. Siis aga suutsid sloveenid 13:9 eduseisu välja võidelda. Selver jõudis kolme järjestikuse punkti toel seisuni 13:15 ning vaid punkti kaugusele 18:17 ja 20:21. Lõpus olid siiski kindlamad vastased, võites avageimi 25:20.

Mängu eel:

Mäng on omalaadne seetõttu, et kummagi klubi nimekirjas pole mitte ühtegi võõrleegionäri. Hooaja esimeses pooles Selveri ridades pallinud Moldova koondislane Dmitri Tucov lahkus klubist, sest põlved ei pidanud koormusele vastu. Asendust pole valitsev Eesti meister seni toonud.

1/16 finaali kordusmängus oli Selver ülikindlalt 3:0 (14, 21, 11) parem Austria klubi Graz Holding.

Homme peab oma kaheksandikfinaali avakohtumise samas sarjas ka Pärnu Võrkpalliklubi. Pärnu läheb vastamisi Itaalia klubiga Latina Andreoli. Kui mõlemad Eesti klubid peaks veerandfinaali pääsema, tuleb neil omavahel kokku minna.