Estoloppeti esimesel etapil võidutsesid Morten Priks ja Heidi Raju

Viru maratoni võitja Morten Priks.
Viru maratoni võitja Morten Priks. Foto: Tarmo Haud

Täna Mõedakal peetud 30. Viru maratoni võitis Morten Priks ajaga 1:50.05. Teisena ületas finišijoone liidrisärgis sõitnud Andres Kollo, kaotades võitjale kaks minutit ja seitse sekundit. Auhinnalise kolmanda koha sõitis välja Janari Rajas, kelle lõpuajaks registreeriti 1:55.24.

Kiireim naine Heidi Raju lõpetas ajaga 1:59.55, mis andis üldarvestuses 11. koha. Kokku registreerus pikale maratonile esialgsetel andmetel 436 suusatajat.

Lühemale rajale läks esialgsetel andmetel 85 suusatajat. Esimese jõudis finišisse M-15 klassis sõitnud Juri Kovaljov ajaga 1:05.55. Noormees on Estoloppeti lühemal distantsil parimaks tunnistatud ka kahel eelmisel aastal. Kiireim naine Jekaterina Kostina lõpetas üldarvestuses 7. kohal. Tema ajaks registreeriti 01:12.02. N-15 klassi parimaks tunnistati Merili Sirvel ajaga 1:18.06.

Morten Priks on juubelimaratoni võidu üle väga rõõmus. «Võit tuli üllatavalt kergelt, sest konkurendid kukkusid ja sain rajal eest ära. Kartsin kõige rohkem liidrisärgis sõitnud Andres Kollot, kuid mul õnnestus ta enne finišit endast maha jätta, muidu oleks raskeks läinud,» sõnas ta.

Raja ja lumeolude üle mehe arvates nuriseda ei saa. «Osad lõigud olid suhtelised halvad, kuid tundub, et suuski ei lõhkunud ja arvestades olusid, siis võib rahule jääda,» ütles Priks ja lisas, et kavatseb ülejäänud talve erinevatel Eestis toimuvatel maratonidel osaleda ning suusatamist nautida.

Järgmine mõõduvõtt Estoloppeti sarjas on 17. Tamsalu-Neeruti suusamaraton, mis leiab aset 2. veebruaril. Vastavalt võimetele saab valida kas 46 km või 25 km pikkuste radade vahel. Start maratoni pikale distantsile antakse kell 11.00.