Roman Fosti sai Hispaanias poolmaratonil 5. koha

Mariel Gregor
Roman Fosti.
Roman Fosti. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Eesti läbi aegade parima naismaratoonari Jane Salumäe juhendamisel harjutav Roman Fosti sai täna Hispaanias Madridi äärelinnas toimunud Getafe poolmaratonil ajaga 1:06.30 5. koha.

«Pärast 5. kilomeetrit jooksin üksi. Tegemist oli väga kurvilise ja tehnilise rajaga. 15.-16. kilomeetril pikk tõus ja kogu distantsi lõpuosa ülesmäge. 17.-18. kilomeetril tuli joosta munakiviteel,» rääkis Fosti Jooksuportaalile.

Kaupo Sasmini esialgne lõpuaeg on 1:09.41. Fosti jäi oma tulemusega rahule, sest harjutas viimastel nädalatel suurte mahtudega nagu ka Sasmin. Kaks päeva enne võistlust tegid nad puhkepäevad. Fosti isiklik rekord poolmaratonis on 1:06.20, mille ta jooksis mullu Rakveres Ööjooksul.