Leedu korvpallikoondis alistas Venemaa

Venelase John-Robert Holdeni ponnistustest võiduks ei piisanud.
Venelase John-Robert Holdeni ponnistustest võiduks ei piisanud. Foto: AP / Scanpix

Meeste korvpalli olümpiaturniiril alistas Leedu koondis Venemaa 86:79.

Mängu esimene pool oli eriti tasavägine, kuid poolaja lõpuks pani Leedu napilt oma paremuse maksma 44:41.

Kolmandas veerandis nende kasin eduseis püsis ning enne lõpuheitlust oli seis 69:62 Leedu kasuks.

Neljandat veerandaega alustas Venemaa spurdiga ning võitles kiirelt vahe tasa. Viis minutit enne lõpuvilet oli seis viigis 75:75. Üsna pea aga alustas Leedu omakorda 7:0 spurdiga ning minut enne mängu lõppu oli jõudude vahekord selge.

Leedule tõi enim punkte Rimantas Kaukenas 20. silmaga, Ramunas Šiškauskas lisas omalt poolt 16 ning Šarunas Jašikevicius 12 punkti.

Venelaste resultatiivseim oli John-Robert Holden 25. punktiga. Andrei Kirilenko kogus 17 ning Viktor Hrjapa 11 punkti ning 9 lauapalli.