Läti ja Tšehhi pääsesid hokiturniiril veerandfinaali

Mariel Gregor
Litter on Šveitsi väravavahist mööda lennanud.
Litter on Šveitsi väravavahist mööda lennanud. Foto: SCANPIX

Täna õhtul selgusid Sotši olümpial meeste jäähokiturniiri kaks viimast veerandfinalisti, kui vastamisi olid Tšehhi - Slovakkia ja Šveits - Läti. Läti sai 3:1 ja Tšehhi 5:3 võidu. Meie lõunanaabrid lähevad veerandfinaalis vastamisi Kanadaga ja Tšehhi USAga.

Venemaa alistas täna varasemas mängus 4:0 Norra ning läheb veerandfinaalis kokku Soomega. Teises päeval toimunud kohtumises oli Sloveenia samuti 4:0 üle Austriast ja läheb veerandfinaalis vastamisi Rootsiga.

Mängude käik:

Meeste hokiturniiri kaks viimast kaheksandikfinaali on alanud. Vastamisi on Tšehhi - Slovakkia ja Šveits - Läti.

Tšehhid on alustanud aktiivselt ja kui avakolmandikku on mängitud mõni mitut, on nad teinud neli pealeviset, slovakkide kahe vastu.

Läti ja Šveitsi kohtumises on šveitslased väravale visanud seitsmel korral, lätlased vaid korra. Avakolmandikku on mängitud 8 minutit.

Slovakkia peab kaks minutut hakkama saama vähemuses, sest Martin Marincin teenib karistuse.

Läti läheb avakolmandikul vasturünnakust juhtima! Värava autoriks Oskars Bartulis.

Tšehhi on samal ajal Slovakkia vastu kahe kiire tabamusega juhtima pääsenud. Seitsmendal minutil tegi skoori Ales Hemsky ja 30 sekundid hiljem Roman Cervenka.

Läti mängis edukalt ülekaalus ning 12. minutil viib Lauris Darzins lõunanaabrid 2:0 juhtima.

Jagr teenib 14. minutil Tšehhi ridades kaheminutilise karistuse. Kohe peab karistuspingile suunduma ka slovakkide mängumees Tomas Jurco.

Tšehhi asub 18. minutil 3:0 juhtima, värava autoriks David Krejci.

Avakolmandikud on mõlemas mängus lõppenud!

Teised kolmandikud on alanud!

Läti ja Šveitsi mäng on üsna võrdne, teisel kolmandikul on Läti teinud viis ja Šveits kuus pealeviset.

Slovakkidel peavad kaheminutlisi karistusi järjest kandma Marian Hossa ja Zdeno Chara. Tšehhi pole suutnud ülekaalust oma neljanda väravani jõuda.

Lätlastelt väga hea kontrarünnak, ent Šveitsi puurilukk on seekord kindel.

Martin Pluss viskab 35. minutil Šveitsi avavärava ja vähendab kaotusseisu 1:2-le.

Šveits jääb vähemusse, kui reegleid rikub Roman Wick.

Tšehhid pääsevad juba slovakkide vastu 4:0 juhtima, kui 36. minutil viskab oma teise värava Roman Cervenka. Marian Hossa viskab 38. minutil Slovakkia esimese värava.

Teine kolmandik on lõppenud mõlemas kohtumises!

Alanud on viimased kolmandikud nii Läti-Šveitsi kui Tšehhi-Slovakkia mängus!

Šveitsil hea võimalus viigistada, ent kontrarünnak luhtub siiski. Nii Lätil kui Šveitsil on mitu head võimalust olnud, mäng on väga tempokas.

Hossa visab 47. minutil Slovakkia teise värava ja vähendab kaotusseisu Tšehhi vastu 2:4-le.

49. minutil viskavad slovakid kolmanda värava! Autoriks Tomas Surovy. Seis selles paaris seega 4:3 Tšehhile.

Lätlastel oli kolm-üks olukord vastaste värava all, ent tugev vise läks mööda.

Kaks minutit enne kolmanda kolmandiku lõppu päästab väravavaht Masalskis Läti, tõrjudes tugeva pealeviske.

Šveits võtab minut enne lõppu väravahi ära ja lätlased saavad kiirelt veel ühe värava kirja. Autoriks Lauris Darzins.

Šveits saab veel võimaluse, ent väravani siiski ei jõuta ja Läti võidab kohtumise 3:1 ning kohtub veeranfinaalis Kanadaga.

Lõppenud on ka Tšehhi ja Slovakkia kohtumine, kus tšehhid said 5:3 võidu, viimase tabamuse autoriks oli viimasel minutil Tomas Plekanec. Nemad mängivad veeranfinaalis USAga.