Võimas Kanada kaitses tiitlit ja tuli jäähokis olümpiavõitjaks

Sotši olümpiamängudel sai täna lõpplahenduse põnev meeste hokiturniir, kui finaalis alistas Kanada kindlalt 3:0 Rootsi.

Kanada läks mängu juhtima juba esimesel kolmandikul, kui värava viskas Jonathan Toews. Teisel kolmandikul viskas omakorda kanadalaste poolt värava Sidney Crosby ning kolmandal kolmandikul vormistas lõppseisu Chris Kunitz.

Mängu käik (Rootsi - Kanada):

Tere päevast, head hokisõbrad! Olümpia kulminatsiooniks olev jäähoki kullalahing on kohe algamas.

Mäng on alanud!

Kohe hea võimalus Kanadal, aga kiire värav jääb sündimata,

Rootslased saavad pealeviske teha, aga Kanada väravavaht on kindel.

Kanadalt taas hea rünnak, aga ka rootslaste väravavaht seisab kindlalt.

Omakorda vasturünnak rootslastelt - litter käib postis ära, aga Kanadal on õnne ja Rootsi ei saa kohtumist juhtima.

Rootsi on siiamaani teinud kuus pealelööki, Kanada vaid kaks.

Varsti on esimest kolmandikku juba pool mängitud, mänguskoor on endiselt avamata.

Kanada ründab - litter posti.

0:1

Kanada läheb juhtima!

0:1

Rootsi kaitse magas olukorra maha ja Jonathan Toews sai otse Rootsi värava ees litri ning viiski Kanada juhtima.

0:1

Esimest kolmandikku mängida veidi rohkem kui kuus minutit.

0:1

Rootsi vasturünnak, aga Kanada väravavaht on kindel.

0:1

Kanada saab mängida arvulist ülekaalu, sest rootslane Jonathan Ericsson saadetakse kinnihoidmise eest karistuspingile.

0:1

Ärev olukord Rootsi värava all, aga rootslased klaarivad asja ära.

0:1

Kanada arvuline ülekaal on läbi.

0:1

Avakolmandiku lõpuni vähem kui 3 minutit.

0:1

Kanadal taas hea võimalus rootlaste värava ees, aga pealevise ei ole kõige õnnestunum.

0:1

Kanada valdab praegu litrit ja on avakolmandiku lõpus oluliselt aktiivsem pool.

0:1

Avakolmandik on kohe lõppemas, aga Rootsi saab viimased sekundid ja teise kolmandiku alguse mängida arvulises ülekaalus, sest Chris Kunitz lööb kogemata ühele rootslasele kepiga pähe ja teenib karistuse.

0:1

Avakolmandik on lõppenud, Kanada juhib.

0:1

Avakolmandikul tegid kanadalased 12, rootslased 11 pealeviset.

0:1

Teine kolmandik on alanud.

0:1

Rootslased alustavad arvulises ülekaalus ja asuvad innukalt ründama.

0:1

Rootslaste arvuline ülekaal on läbi, väravat ei suudetud selle ajal visata.

0:1

Kanada poolt hea rünnak, aga Rootsi kaitse klaarib olukorra.

0:1

Kanadal taas hea võimalus, aga rootslaste väravavaht päästab oma koondise halvimast.

0:1

Rootslane Jakob Silfverberger teenib kaheminutilise karistuse aja viivitamise eest.

0:1

Kanadal kaks minutit arvulist ülekaalu.

0:1

Rootslastel hea võimalus, aga pealevise ei ole kõige õnnestunum.

0:1

0:1

Rootslased on seni teinud teise kolmandiku jooksul viis pealeviset, Kanada omakorda kaks.

0:1

Kanadal hea kiirrünnaku võimalus, aga Rootsi kaitse jõuab õigel ajal jaole.

0:1

Taas Kanadalt hea rünnak, Lundqvist tõrjub.

0:1

Kanada pressib, rootslased on oma värava all hädas.

0:1

Teise kolmandiku lõpuni kaheksa minutit.

0:1

Kanada ründab endiselt agressiivselt, rootslased on kaitsega hädas.

0:1

Pärast väikest jääpuhastamise pausi jätkavad kanadalased hirmsa hooga.

0:1

Rootslased saavad ka üle pika aja korraliku rünnaku, aga värav jääb sündimata siiski.

0:1

Teise kolmandiku lõpuni jääb vähem kui viis minutit.

0:2

Kanada skoorib teise värava!

0:2

Sidney Crosby tuleb üksi läbi ja kuigi Lundqvist saab jalaga pihta litrile, siis värav on tõsiasi.

0:2

Kanada mees Kunitz on veidi viga saanud ja tema nina vajab tohterdamist.

0:2

Kanadal on kasutada arvuline ülekaal, sest Patrik Berglund teenib Kunitzi lükkamise eest karistuse.

0:2

Teise kolmandiku lõpuni kaks ja pool minutit.

0:2

Teine kolmandik on lõppenud.

0:2

Kanada domineeris teist kolmandikku kindlalt ja nad tegid 11 pealeviset, rootslased omakorda tegid 9 pealeviset.

0:2

Viimane kolmandik on alanud.

0:2

Kanada rünnak, litter posti.

0:2

Taas hea võimalus Kanadal, rootslased on endiselt hädas.

0:2

Kanada on seni teinud viimasel kolmandikul viis pealeviset, rootslased vaid ühe.

0:2

Viimast kolmandikku on peaegi juba pool mängitud, Kanada endiselt domineerib.

0:3

Kunitzilt värav ja Kanada juhib juba 3:0!

0:3

Hea võimalus rootslastel, sest Corey Perry teenib Kanada poolt kaheminutilise karistuse.

0:3

Rootslased jätavad arvulise ülekaalu kasutamata.

0:3

Kolmanda kolmandiku lõpuni on jäänud ligi kuus minutit.

0:3

Kolmandiku kolmanda lõpuni vaid kolm minutit.

0:3

Viimane minut.

0:3

Mäng on lõppenud, Kanada kaitseb Vancouveri olümpia tiitlit ja tuleb võitjaks!

Kanada ja Rootsi kahepeale võitnud kolm viimast OM-kulda ning täna jagatakse omavahel ära taas järjekordne kuld. Kanada tuli olümpiavõitjaks 2002. ja 2010. aastal, Rootsi oli parim aga 2006. aastal.

Finaal algab Eesti aja järgi kell 14.00. Postimees.ee toob kohtumise käigu lugejateni.

Kolmanda koha võitis Sotši hokiturniiril Soome, kes alistas eile 5:0 USA.