Jube mängulõpp tõi Tarvale Balti liigas suure kaotuse

Tarvas sügisel Balti liiga põhiturniiri mängus Tampere  tiimi võõrustamas.
Tarvas sügisel Balti liiga põhiturniiri mängus Tampere tiimi võõrustamas. Foto: Ain Liiva

Rakvere Tarva korvpallimeeskond kaotas Balti liigas kaheksandikfinaali avakohtumises kodusaalis 80:99 Tampere Pyrintöle. Suuresti kaugvisete toel mängus püsinud Tarval läks täielikult käest kohtumise lõpp - veel 45 sekundit enne lõpusireeni oli kaotusseis Kristo Saage vabaviske järel ainult 11 punkti, mis jätnuks väikese lootuse ka korduskohtumiseks. Siis aga tabas Benjamin Raymond kolmese, Giedrius Gustasele vilistati vasturünnakul jooks ja Kristo Saage sai samas olukorras tehnilise vea. Kelvin Lewis viskas sisse mõlemad vabavisked ja kaheksa sekundit enne lõpusireeni tabas Osku Heinonen veel ühe kaugviske.

Rakvere Tarvas - Tampere Pyrintö 81:99

Tarvas: Keerles 21 p + 12 lp, Saage 17 p + 6 lp + 6 rs, Leppik 14 p + 7 lp, Jenkins 13 p + 6 lp, Gustas 8 lp, Laksa 4 p, Saare 3 p

Pyrintö: Raymond 20 p + 6 lp, Lehto 17 p, Lewis 14 p + 9 lp, Williams 11 p + 10 lp + 5 rs, Anzuluni 9 p, Pekkola 7 p, Palmi 6 p, Nikkila 4 p

Tarvas - Pyrintö

Mäng on alanud!

8:10

Mängitud on kolm minutit ja Tarvas püsib Keerlese korvide toel mängus

13:24

Seisult 13:16 teevad soomlased 8:0 spurdi ja vahe käriseb üheksale punktile, veerandaja lõpuni jääb kaks minutit.

17:24

Laksa ja Keerles vastavd korvidega

19:26

Esimene veerandaeg lõpeb Tarva seitsmepunktilises kaotusseisus

24:29

Laksa korv ja Saage kolmene toovad Tarva uuesti kahe punkti kaugusele, kuid Lewis vastab kohe kaugviskega

26:31

Keerles tabab vabavisked ja on kogunud juba 12 punkti, kuid teinud samas ka kolm viga

26:35

Pyrintö realiseerib kiirrünnaku ja Tarvas võtab aja maha

35:44

Gustase vabaviske järel on vahe ikka üheksa punkti

41:48

Leppiku kolmese järel jääb avapoolaja lõpuni 24 sekundit, Pyrintö võtab mõtlemisaja

41:50

Raymond tabab kahese, Tarvas viimase kümne sekundiga enam punktilisa ei saa

Esimene poolaeg läbi!

41:54

Pyrintö alustab kolmandat veerandaega kahe korviga ja Tarvas võtab kiire mõtlemisaja, kui mängitud on vaid minut

63:80

Pikk korvidevaene periood lõpeb Lehto kahese ja Lewise pealtpanekuga ning Tarvas võtab aja maha, kui mängida jääb kuus ja pool minutit

72:83

Kolmene Keerleselt, kaks kolmest Leppikult ja Tarvas jõuab 11 punkti kaugusele, Tampere võtab mõtlemisaja

77:88

Kolmene saagelt ja korv Jenkinsilt, Pyrintö võtab kaks minutit enne mängu lõppu veel korra aja maha

80:91

Saagelt korv ja vabavise

80:94

Raymond vastab kolmesega

80:99

Mängu lõpp läheb Tarval täiesti käest - Gustas teeb jooksu ja Saage saab lisaks tehnilise vea. Lewis tabab mõlemad vabavisked ja Heinonen kaheksa sekundit enne lõpusireeni veel ka kolmese

Mäng läbi!

Tarvas ja Pyrintö kuulusid põhiturniiril samasse alagruppi, ent kuna Tampere klubi sai põhiturniiril teise ja Tarvas 15. koha, minnakse kaheksandikfinaalis uuesti vastamisi. Alagrupis kaotas Tarvas soomlastele mõlemad mängud suurelt, kodus 81:117 ja võõrsil 74:112. Korduskohtumine peetakse juba ülehomme Tamperes.