Meistrite liiga: Barcelona ja PSG kindlustasid edasipääsu

PSG ja Leverkuseni korduskohtumine.
PSG ja Leverkuseni korduskohtumine. Foto: SCANPIX

Jalgpalli Euroopa Meistrite liigas selgusid täna järgmised kaks veerandfinalisti, kui avavoorus suure osa tööst ära teinud PSG ja Barcelona kindlustasid edasipääsu. Barcelona alistas 2:1 Manchester City ning pääses kokkuvõttes edasi skooriga 4:1. PSG sai 2:1 jagu Leverkuseni Bayerist ning tagas edasipääsu üldskooriga 6:1.

Tänased mängud:

Barcelona - Manchester City 2:1 (Messi 67., Alves 90. - Kompany 89.) (Avamäng 2:0)

PSG - Bayer Leverkusen 2:1  (Sam 6. - Marquinhos 13., Lavezzi 53.) (Avamäng 4:0)

Mängud on iga hetk algamas. Meeskondade algkoosseisud.

Barcelona: Valdes; Dani Alves, Pique, Mascherano, Jordi Alba; Xavi, Busquets, Fabregas; Iniesta, Neymar, Lionel Messi.

Manchester City: Hart; Zabaleta, Kompany, Lescott, Kolarov; Toure, Fernandinho; Silva, Nasri, Milner; Agüero.

PSG: Sirigu; Jallet, Marquinhos, Thiago Silva, Digne; Pastore, Cabaye, Rabiot; Cavani, Zlatan Ibrahimovic, Lavezzi.

Leverkuseni Bayer: Leno; Donati, Wollscheid, Toprak, Guardado; Reinartz, Rolfes, Can; Castro, Derdiyok, Sam.

Mängud on alanud!

Leverkusen - PSG 1:0

Leverkusen asub juba 6. minutil PSG vastu 1:0 juhtima! Värava autoriks Sam.

Leverkusen - PSG 1:1

Ibrahimovicilt ohtlik rünnak, ent pall esialgu väravasse ei lähe, küll aga teenib PSG nurgalöögi. Ja värav! Peaga suunab 13. minutil palli postide vahele Marquinho.

Barcelona - Manchester City 0:0

Barcelona ja Manchester City vahelises mängus pole veel ühtegi väravat löödud, mängitud on 13 minutit.

28. minutil määratakse Leverkuseni kasuks penalti, ent väravavaht Sirigu tõrjub Rolfesi löögi.

18. minutil on pall City väravas, ent kohtunik vilistab Jordi Albale suluseisu.

PSG - Leverkusen 1:1

36. minutil lööb Cavani väravale, ent Leno tõrjub.

39. minutil hea võimalus Neymaril, ent Hart tõrjub Barcelona ründaja löögi.

41. minutil on suurepärane võimalus skoori teha City mängijal Nasril, ent Barcelona puurilukk Valdes on mees omal kohal ja tõrjub.

Kohtuniku vile kuulutab avapoolaja lõppenuks!

Ka sellekohtumise avapoolaeg on lõppenud!

Teised poolajad on alanud!

Džekolt pealelöök Hispaania suurklubi väravale, ent Valdes tõrjub taaskord.

PSG - Leverkusen 2:1 (kokkuvõttes 6:1)

53. minutil lööb Lavezzi palli Leverkuseni väravavahi selja taha ning PSG asub tänast mängu juhtima 2:1.

PSG - Leverkusen 2:1

59. minutil saab jalga proovida Derdiyok, ent Sirigu tõrjub.

64. minutil avaneb Ibrahimovicil samuti võimalus skoorimiseks, ent Leverkusni kaitse jõuab teda siiski piisavalt segada ja pall lendab üle värava.

Leverkusen jääb kümnekesi, sest juba varem kollase kaardi teeninud Can saab sukeldumise eest veel teisegi kaardi ning peab väljakult lahkuma.

Barcelona - Manchester City 1:0

Messi viib Barcelona 67. minutil 1:0 juhtima!

Xavi lööb peale, kuid ManCity kaitsja blokeerib löögi. 78. minutil saab teise kollase ja seega punase kaardi ManCity mängija Zabaleta.

PSG-l on 84. minutil veel üks hea võimalus, ent Leno tõrjub.

Barcelona - Manchester City 1:1

89. minutil teeb ManCity poolel skoori Kompany ja seis on 1:1.

PSG ja Leverkuseni kohtumine on lõppenud PSG 2:1 võiduga, kokkuvõttes läheb Pariisi klubi edasi 6:1 paremusega.

Dani Alves teeb 90. minutil veel skoori ja Barcelona võtab 2:1 võidu ning läheb kokkvõttes 4:1 edasi.

Mängude eel:

Barcelonal on kaheksandikfinaali avamängust Manchester City vastu kirjas võõral väljakul saadud 2:0 võit. Seega peab City lööma täna vähemalt kolm väravat ja hoidma vastased nulli peal. Inglaste 2:0 võidu korral tuleks lisaaeg ja penaltid. Samas on Camp Nou staadionil Barcelona kuivale jätmine üsna raske katsumus, eriti kui City ise peab juba varakult rünnakule tormama ja kiiret avaväravat otsima.

Veel kindlama võidu sai avavoorus kirja aga Prantsusmaa valitsev meister PSG, kes häbistas koduväljakul mänginud Leverkuseni Bayerit. Sami Hyypiä hoolealustel esmane eesmärk on oma maine parandamine, sest edasipääsulootused on sama hästi kui kadunud. Seni pole Meistrite liiga ajaloos ükski klubi avamängu 0:4 kaotusseisu järel edasi pääsenud. Kas soomlase hoolealused teevad ajalugu?