El Clasico: Barcelona alistas võõrsil Madridi Reali 4:3

FC Barcelona mängijad (vasakul) alistas võõrsil igipõlise rivaali.
FC Barcelona mängijad (vasakul) alistas võõrsil igipõlise rivaali. Foto: SCANPIX

Hispaania jalgpallimeistrivõistlustel teenis magusa võidu FC Barcelona, kes alistas võõral väljakul 4:3 igipõlise rivaali Madridi Reali.

Barcelona asus kohtumist juhtima, kui 7. minutil avas skoori Andres Iniesta. Seejärel sahistas kahel korral väravavaõrku Reali ründaja Karim Benzema (20. ja 24. minutil). Avapoolaeg lõppes 2:2 viigiga, kui 42. minutil jõudis tabamuseni Lionel Messi.

55. minutil viis Cristiano Ronaldo penaltist taas Reali juhtima, kuid Messi tabavad penaltid 65. ja 84. minutil tõid võidu Barcelonale. 63. minutil jäi Real ka vähemusse, kui punase kaardi sai Sergio Ramos.

Turniiritabelis on nüüd Madridi Atletico ja Madridi Real kogunud 70 punkti, kolmandal kohal oleval Barcelonal on 69 silma.

Madridi Real – FC Barcelona 3:4

Väravad: 20., 24. Benzema, 55. pen. Ronaldo - 7. Iniesta, 42., 65. pen, 84. pen Messi

Eemaldamine: 63. Ramos

Koosseisud:

Madridi Real: Lopez, Sergio Ramos, Pepe, Marcelo, Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Modric (90. Morata), Bale, di Maria (85. Isco), Cristiano Ronaldo, Benzema (66. Varane).

FC Barcelona: Valdes, Dani Alves, Pique, Jordi Alba, Mascherano, Fabregas (78. Alexis Sanchez), Iniesta, Xavi, Busquets, Messi, Neymar (69. Pedro).

Mängu käik:

-

Kohtumine on alanud!

3 min

Kohtumine on alanud küllaltki rahulikult

7 min

Messi leiab hea sööduga Iniesta, kes kõmmutab palli lati alla ja viib Barcelona 1:0 juhtima!

13 min

Viimastel minutitel on aktiivsemaks pooleks olnud Real ja kodumeeskonna rünnakud on läinud aina teravamaks. Viimati sai karistusalast hea koha pealt löögile Benzema, kes saatis siiski palli üle värava

15 min

Messi saab suurepärase söödu ning jõuab ka väravavahiga silmitsi, kuid saadab palli väravast mööda

19 min

Nüüd poeb osavalt Reali kaitsest läbi Neymar, kuid sarnaselt Messile ei kasuta ta head olukorda ära

20 min

Real viigistab, seis 1:1!

20 min

Di Maria annab vasakult äärelt tsenderduse karistusalasse, mille Benzema peaga väravasse suunab. Barcelona väravas saab Valdes küll pallile käed vahele, kuid mänguvahend maandub siiski väravavõrgus

24 min

Real asub 2:1 juhtima!

24 min

Di Maria teeb taas vasakul äärel teravust ning tsenderdab palli karistusalasse, kus Benzema võtab esmalt mänguvahendi omaks ning kõmmutab siis kindlalt palli väravavõrku

26 min

Messil ohtlikust kohast karistuslöök, kuid argentiinlane lööb müüri

26 min

Benzemal taas suurepärane võimalus. Prantsusmaa koondislase löögi suudab värava joonelt ära lüüa Pique

42 min

Messi viigistab kohtumise seisu!

42 min

Messi ja Neymari koostöö järel saab Messi värava lähistelt löögile ja Lopez on Reali väravas võimetu lööki tõrjuma

42 min

Tabamuse järel on ka veidike pusklemist ning korraks lamab mõlema meeskonna poolelt ka üks mängija murul, kuid kohtumine jätkub ilma suuremate intsidentideta

45 min

Taas hea võimalus Benzemal, kelle pealöök lendab väravast siiski mööda

45 min

Esimene poolaeg läbi!

46 min

Algas teine poolaeg!

53 min

Benzema saab Bale'i söödu järel taas löögile, Valdes tõrjub

54 min

Ronaldo kukub karistusalas ja kohtunik määrab penalti!

54 min

Kordusest on näha, et Alvesi ja Ronaldo esmane kontakt on karistusalast veidike väljas, kuid Ronaldo kukub ilusasti kasti ja kohtunik määrab ikkagi penalti

55 min

Ronaldo viib penaltist Reali 3:2 juhtima!

63 min

Neymar kukub karistusalas ja kohtunik näitab nüüd Barcelona aksuks penaltit

63 min

Lisaks näitab kohtunik punast kaarti Sergio Ramosele, kes oli selles olukorras viimane kaitsja

65 min

Messi teeb penaltist seisuks 3:3!

66 min

Kuna Real vajab Ramose punase kaardi järel kaitsesse jõudu juurde, siis võetakse kaks väravat löönud Benzema pingile ja väljakule tuleb keskkaitsja Raphael Varane

69 min

Omakorda vahetab ka Barcelona. Puhkama läheb Neymar ja väljakule tuleb Pedro

78 min

Barcelona toob rünnakule värskust juurde, kui Fabregase asemele saadetakse väljakule Alexis Sanchez

73 min

Alvesi löök raksatab posti

83 min

Kohtumise lõpu poole on aktiivsem ülekaalus mängiv Barcelona

84 min

Carvajal ja Alonso tõmbavad kahepeale pikali Iniesta ja Barcelona kasuks määratakse panalti

84 min

Messi realiseerib taas penalti ja viib Barcelona 4:3 juhtima!

85 min

Real vahetab. Di Maria puhkama, Isco mängu

90 min

Real veel vahetab. Modric puhkama, Morata mängu

90 min

Kohtunik lisab matšile kolm lisaminutit

Hispaania liigas hoiab Real 70 punktiga praegu liidrikohta, FC Barcelona on 66 silmaga aga kolmas. Teisel positsioonil paikneb Madridi Atletico 70 silmaga. Ühe kohtumise rohkem pidanud Atletico alistas täna võõrsil 2:0 Real Betisi (väravad Gabilt ja Diego Costalt).

La Ligas võitis käimasoleva hooaja esimese El Clasico FC Barcelona, kui koduplatsil teeniti 2:1 võit.