Kalev/Cramo sai Tarva üle raske võidu

Kalev/Cramo ja Rakvere Tarvas.
Kalev/Cramo ja Rakvere Tarvas. Foto: Liis Treimann

Korvpalli Eesti meistriliigas said võidulisa Kalev/Cramo ja Pärnu. Tiitlikaitsja Kalev oli Jõhvi spordihoones raskustes Rakvere Tarva vastu, kuid lõpuks saadi kirja 85:79 võit. Kusjuures avaveerandi võitis Kalev koguni 26:7, kuid teine kaotati seejärel 14:31. Teisel poolajal oli Rakvere ka mitu korda eduseisus, kuid lõpuks pani Kalev oma paremuse siiski maksma. Üleplatsimees oli 20 punkti visanud Gregor Arbet.

Rapla pidi kodusaalis tunnistama aga Pärnu 66:74 paremust. Üleplatsimehena viskas võitjate parimana Janis Vahter 21 punkti. Rapla resultatiivseim oli Dusan Sisic 16 punktiga.

-

Kell 17 algavate kohtumiste (Tarvas - Kalev/Cramo, Rapla - Pärnu) seisuga hoiame lugejaid jooksvalt kursis

-

Kalev/Cramo ei anna mängu alguses Tarvale mingit võimalus, seis juba 7:0 Tallinna meeskonna kasuks

-

Rakvere on teisel veerandil oma mängu käima saanud ja Kalevi edunumbrid on viis minutit enne poolaja lõppu 33:26

-

Rapla eduseis poolajaks on 35:29

-

Kalev/Cramo andis teisel veerandil initsiatiivi täiesti käest. Poolajale minnakse tiitlikaitsa eduseisul 40:38

-

Tarvas võitis teise veerandaja 31:14

-

Tarvas asus teise poolaja alguses 43:42 juhtima!

-

Kohtumise lõpuni jääb Jõhvis kaks ja pool minutit, Kalev/Cramo on asunud 80:73 juhtima

-

Raplas on kõik kolm ja pool minutit enne mängu lõppu väga lahtine, Pärnu on ühega peal, 59:58

-

Tarvas näitas Kalev/Cramole küll hambaid, kuid lõpuks võeti vastu 79:85 kaotus. Esimese veerandiga seitse punkti visanud Rakvere tuli mängu tagasi teisel veerandil ning püsis seal kohtumise lõpuni

-

Kalevi parimana viskas Gregor Arbet 20 punkti. Rakvere resultatiivseim oli 17 punkti visanud Kristo Saage

Enne mänge:

Päeva esimeses mängus on kell 14:00 Jõhvi spordihallis vastamisi Hito ja Tartu Rock. Mõlemad omavahelised kohtumised on võitnud Rocki meeskond, Jõhvis 107:68 ning Tartus 118:90.

Pärast Hito ja Rocki kohtumist on Jõhvis kell 17 vastamisi Rakvere Tarvas ja Kalev/Cramo. Kuna Rakvere Spordihall on laupäeval hõivatud, siis peetakse Tarva kodumäng Jõhvi Spordihallis.

Rakvere Tarvas on ainus meeskond peale Rocki, kes on sellel hooajal Kalev/Cramo alistanud. Veebruari alguses võitis Tarvas kodusaalis 83:73, hooaja avakohtumise septembri lõpus võitis valitsev Eesti meister 86:60.

Raplas Sadolini Spordihoones toimub täna algusega kell 17:00 printsipiaalne kohtumine seitsmendat kohta hoidva Rapla ja viiendat positsiooni hoidva Pärnu vahel. Meeskondade omavaheline seis on 2:1 Pärnu kasuks ning kõikides mängudes on võidu saanud kodumeeskond.