Hiinlaste suurlootus jättis võistluse pooleli

Liu Xiang ei suutnud võistlemist jätkata.
Liu Xiang ei suutnud võistlemist jätkata. Foto: AFP / Scanpix

Pekingi olümpiamängude kergejõustikuvõistlustel sai täna hommikul olümpiastaadionile kogunenud kodupublik suure šhoki osaliseks, kui Ateena olümpiavõitja 110 meetri tõkkejooksus, kogu Hiina rahva iidol Liu Xiang otsustas võistlemise juba enne starti pooleli jätta.

Liu Xiang osales kuuendas eeljooksus, kõik paistis korras olevat, kui järsku esimeses valestardis jooksu alustades haaras hiinlane kinni oma paremast reiest ja lonkas kohe sõnagi lausumata ja tagasi vaatamata staadionilt minema jättes kogu staadionile kogunenud publiku hämmeldunult hiinlasele järele vaatama.

Eeljooksus ei ilmunud starti ka 2006. aasta Euroopa meister lätlane Stanislav Olijars.

Meestest, kes kohal olid ja ka jooksid, läbis distantsi kiireima ajaga ameeriklane David Oliver, kes sai kirja aja 13,30. Maailmarekordimees kuubalane Dayron Roblesi sai ajaks 13,39.