ManU viigistas Bayerniga, Barcelona Atleticoga

Mariel Gregor
Manchester Unitedi ja Müncheni Bayerni vaheline veerandfinaali avamäng.
Manchester Unitedi ja Müncheni Bayerni vaheline veerandfinaali avamäng. Foto: SCANPIX

Täna peeti jalgpalli Meistrite liigas kaks veerandfinaalide avamängu, kui vastamisi läksid Manchester United ja Müncheni Bayern ning FC Barcelona ja Madridi Atletico.

ManU pääses Nemanja Vidici tabamusest 58. minutil juhtima, ent Bastian Schweinsteiger viigistas 67. minutil ja kohtumine lõppeski 1:1 viigiga. Sama skooriga lõppes Barcelona ja Atletico kohtumine, kus Diego viis 56. minutil Madridi klubi juhtima, ent Neymar viigistas 71. minutil.

Veerandfinaalide alguseni on jäänud 15 minutit. Meeskondade algkoosseisud on selgunud.

Manchester United - Müncheni Bayern

United: De Gea, Jones, Ferdinand, Vidic, Büttner, Valencia, Carrick, Fellaini, Giggs, Rooney, Welbeck.

Bayern: Neuer; Rafinha, Javi Martinez, Boateng, Alaba; Lahm, Schweinsteiger, Kroos; Robben, Müller, Ribery.

FC Barcelona - Madridi Atletico

Barcelona: Pinto; Alves, Mascherano, Pique, Alba; Xavi, Busquets, Fabregas; Neymar, Messi, Iniesta.

Atletico: Courtois; Juanfran, Godin, Miranda, Filipe Luis; Gabi, Tiago, Koke, Arda Turan; Villa, Diego Costa.

Mängud on alanud!

Barcelona - Atletico 0:0

5. minutil on suurepärane võimalus Atelticol juhtima minna, end Villa lööb väravast mööda.

ManU - Bayern 0:0

8. minutil saab Robben ManU puurilukku De Gead testida, ent lööb mööda.

12. minutil kukub Pique õnnetult selja peale ning ei suuda mängu jätkata. Tema asemele tuleb Bartra.

Bayerni rünnakud jooksevad ladusamalt, Saksa klubi on teeninud juba kolm nurgalööki.

23. minut: Neymar lööb peaga väravale, ent Atletico väravavaht Courtois püüab.

26. minut: Iniesta jõuab väravale väga lähedale, ent Godin blokeerib löögi ja skoori veel siiski ei avata.

30. minut: Atletico peab mängu lõpuni läbi saama Costata, kes ei suuda vigastuse tõttu kohtumist jätkata. Tema asemel tuleb mängu Diego.

32. minut: Bayern teenib järjekordse nurgalöögi, ent midagi ohtlikku sellest ei sünni. Hetk hiljem pääseb ManU poolel Welbeck löögile, ent Neuer püüab.

38. minut: Gabi teenib kollase kaardi.

40. minut: Welbeckil väga hea šanss Inglismaa klubi juhtima viia, kuid Neuer on taas ülesannete kõrgusel. Mängu parim võimalus.

45. minutil teeb Neymar kaugelt pealelöögi, kuid pall lendab napilt üle värava.

Avapoolaeg on selles mängus lõppenud!

Ka selles paaris on poolajavile kõlanud!

Teine poolaeg on mõlemas kohtumises alanud!

Giggs vahetatakse ManUs Kagawa vastu välja.

54. minutil saab Rooney Neueri valmisolekut testida ja lööb peale, ent sakslane püüab.

Barcelona - Atletico 0:1

56. minut: Atletico läheb juhtima! Uskumatu pommlöögiga saab hakkama Diego!

ManU - Bayern 1:0

58. minut: Peaaegu samal ajal lüüakse värav ka teises mängus, kui ManU läheb Vidici tabamusest Bayerni vastu juhtima!

65. minut: Messi saab väravaesisel võimaluse, ent ei suuda kiirelt tulnud palli väravasse suunata.

ManU - Bayern 1:1

67. minutil viigistab mänguseisu Schweinsteiger! Hea eeltöö teeb Mandžukić.

Barcelona - Atletico 1:1

71. minut: Neymar jõuab viimaks sihile, viigistades ka selles paaris seisu 1:1.

Barcelona mäng on muutunud hoopis teistsuguseks ja võimalusi tuleb pea igal minutil.

77. minut: Atletico vahetab - Turani asemel sekkub Rodriguez.

ManU - Bayern1:1

85. minut: ManU vahetab - Hernández siss ja Welbeck puhkama

90. minut: Schweinsteiger saab teise kollas ning Bayern jääb kümnekesi.

Mõlemad kohtumised on lõppenud! ManU - Bayern 1:1 ja Barcelona - Atletico lõppseis samuti 1:1.

Tänased mängud:

FC Barcelona - Madridi Atletico 1:1 (Diego 56. - Neymar 71.)

Manchester United - Müncheni Bayern 1:1 (Vidic 58. - Schweinsteiger 67.)

Mängude eel:

Bayerni peatreener Pep Guardiola manitses enne tänaõhtust kohtumist hoolealuseid Unitedisse ettevaatlikult suhtuma. «Manchester United kuulub maailma tippmeeskondade hulka. Pole tähtis, mis seisus nad praegu on. Unitedil on head mängijad ja nad võivad neis kahes mängus teha hooaja parima esituse. Nad on võimelised meid alistama,» lausus Guardiola enne õhtust veerandfinaali avakohtumist meedia ette astudes. ManU-l ei tee kaasa vigastatud ründaja Robin van Persie, Bayernil peab eemale jääma Thiago Alcántara.

Barcelona peab täna hakkama saama ilma vigastatud esiväravavahi Victor Valdesita, kelle asemel kaitseb Kataloonia klubi väravat Jose Pinto. Madridi Atleticot tabas vahetult enne tänaõhtust mängu samuti ülimalt halb uudis - tähtründaja Diego Costa vigastuse tõttu suure tõenäosusega täna platsile ei jookse.