Leedu sai Austraalialt hävitavalt lüüa

Austraalia mängijad rõõmustavad võidu üle.
Austraalia mängijad rõõmustavad võidu üle. Foto: Reuters / Scanpix

Pekingi olümpiamängude meeste korvpalliturniiril kaotas seni kõik neli kohtumist võitnud Leedu 31 punktiga Austraalia koondisele.

Mängu saatus otsustati juba esimese veerandajaga, mille Austraalia võitis 28:14. Poolajaks oli vahe kärisenud juba 26 punkti peale. Teisel poolajal ei suutnud Leedu kordagi austraallastele ohtlikuks saada ja kohtumine kaotati 75:106.

Üleplatsimehena viskas austraallane Andrew Bogut 23 punkti, Brad Newley toetas meeskonda 16 punktiga. Leedu poolel viskas Ksistof Lavrinovic 14 punkti, Rimantas Kaukenas lisas 12 punkti.

Austraaliale oli see olümpiaturniiril kahe kaotuse kõrvale kolmandaks võiduks ning meeskond pääses edasi veerandfinaali. Leedu, kellele see oli esimeseks kaotuseks, oli juba enne tänast kohtumist kindlustanud endale alagrupi esikoha.