Tartu Bigbank alistas Tallinna Selveri ja tuli Eesti meistriks

Tallinna Selveri ja Bigbank Tartu neljas finaalmäng.
Tallinna Selveri ja Bigbank Tartu neljas finaalmäng. Foto: Toomas Tatar

Eesti meeste võrkpallimeistriks krooniti üle ühe aasta taas Tartu meeskond, kui tänavu Bigbanki nime kandnud klubi oli finaalseerias 4:1 parem Tallinna Selverist. Täna võeti pealinna meeskonna üle võit numbritega 3:0. Esimeses kahes geimis olid Tartu võidunumbrid 25:20 ja 25:21. Kolmas geim kujunes aga maratoniks, kus tartlased võtsid 32:30 võidu.

Mängu käik:

1. geim: Selver pääseb avageimis küll ette 9:5, kuid siis saab Tartu servil neli punkti järjest ja viigistab seisu 9:9-le. Selver võtab mõtlemisaja, kuid Tartu jätkab sama hoogsalt ja juhib juba 12:9. Avo Keel pani täna temporündaja Timo Tammemaa asemele algkoosseisus väljakule Reimo Rannari. Selver pääseb veel punkti kaugusele 14:15, ent enamat ei suudeta ja Tartu võidab avageimi 25:20.

2. geim: Tartu alustab teist geimi väga enesekindlalt, minnes Robert Tähe serviseeria järel 5:2 juhtima. Esimeseks tehniliseks vaheajaks on tartlased ees 8:5. Renee Teppani rünnakust on Tartu eduseis 13:8, Tartu rünnak on mitmekülgne ja blokk töötab hästi. Selveril on seevastu ka täna probleeme vastuvõtuga. Kristo Kollo rünnakupunkt toob tabloole numbrid 17:12 Tartule. Selver püsib kolme-nelja punkti kaugusel, kunu jõuti 18:20 seisuni, ent Tähe pommlöök suurendab vahe taas kolmele silmale 18:21 ja geimilõpp kuulub kindlalt Tartule 25:21.

3. geim: Kolmas geim algab tasavägiselt, 5:5 seisult pääseb Tartu 8:6 juhtima. Tiitlikaitsja Selverit ei lasta lähemale kui paar-kolm punkti. Tartlased saavad kaitses kätte pea kõik rasked pallid, Selveril asjad ei toimi kuidagi ja Tartu saab 16:12 edu. 19:15 - tundub, et Tartu liigub üsna kindlalt geimivõidu ja ühtlasi mänguvõidu ning meistritiitli suunas. Selver jõuab siiski veel mitu korda punkti kaugusele 18:19 ja 19:20, 20:21 ning viigistab 21:21, seejärel Oliver Orava rünnakust oli seis 22:22, Renee Teppan toob punkti Tartule, ent Kivisild viigistab 23:23 ja seejärel pääseb Selver juhtima 24:23. Täht viigistab omakorda 24:24 ja Tartu blokk viib nad juhtima 25:24. Orav viigistab 25:25, ent Henri Treial viib Tartu ette 26:25, Täht servib auti ja taas viik 26:26. Seejärel eksib servil Kivisild ja Tartul taas matšpall seisul 27:26, kuid taas serviviga ja seis 27:27. Oravalt seejärel serviäss ja seis 28:27 Selverile. Tartu viigistab 28:28 ja Selver taas juhtima 29:28, Teppan ründab ja seis 29:29. Orav ründab auti ja Tartul taas võimalus mäng lõpetada, etn Kristjan Õuekallas viigistab 30:30. Tähe rünnakust taas Tartul 31:30 edu ja Teppani rõnnak vormistab lõppseisu 32:30 ning mänguvõidu 3:0 ja seeriavõidu 4:1.

Tartu võitis seeria esimese mängu kindlalt 3:0, kuid kaotas teise 2:3. Kolmanda mängu kallutas Bigbank meeskond enda kasuks seisuga 3:1, eile võideti põnevusmängus 3:2.