Kanepi alistas tasavägises mängus maailma 118. reketi

Kaia Kanepi.
Kaia Kanepi. Foto: SCANPIX

Kaia Kanepi (WTA 23.) alustas täna Saksamaal Stuttgartis toimuvat tenniseturniiri, kus pidanuks minema avaringis vastamisi Taani esindaja Caroline Wozniackiga (WTA 15.). Viimasel hetkel teatas taanlanna aga, et randmevigastus ei luba tal platsile tulla. Eestlanna avaringi vastane oli seega kvalifikatsioonist lucky loser'ina edasi pääsenud Suurbritannia esindaja Johanna Konta, keda Kanepi võitis 7:6(4), 6:4.

3:4

Kanepi seekord Suurbritannia esindajannale võimalust ei anna ja hoiab kindlalt oma servi

4:4

Konta saab enda servigeimis kirja oma esimese ässa ja hoiab tasavägises võitluses oma servi

6:6

Kanepi saab kahel korral eduseisu, aga ei suuda seda hoida ja Konta viigistab. Seti võitja selgub kiires lõppmängus

4:6 Kanepi juhtimas ja setivõidust vaid punkti kaugusel

4:7 Konta ei suuda enda servil punkti võtta ja Kanepi võidab kiire lõppmängu ning esimese seti

Kanepi võidunumbrid esimeses setis 7:6(4)

3:5

Konta ei suuda tasavägises geimis Kanepi servi murda ja eestlanna asub kahe geimiga juhtima

Mängu võidab Kanepi seisuga 7:6(4), 6:4

Kanepi ja Konta ei ole seni omavahel kohtunud. Maailma edetabelis on Austraalias sündinud, kuid alates 2012. aastast Suubritanniat esindav 22-aastane Konta 118. kohal. Tema karjääri parim edetabelikoht on 112.

Kanepi ja Konta vaheline matš algab Eesti aja järgi kell 21.00. Postimees.ee hoiab lugejaid kohtumise käiguga kursis. Selle kohtumise võitja kohtub teises ringis Sara Errani ja Klara Koukalova vahelise duelli võitjaga.