Tartu jõudis poolfinaali, Kalev alistas ülikindlalt Rapla

Tartu Rocki ja Valga Maks & Moorits esimene veerandfinaalkohtumine 16. aprillil, mille Rock võitis tulemusega 82:57. Foto: Rein Murakas

Korvpalli Eesti meistriliigas jätkatakse täna veerandfinaalkohtumistega, kus Tartu Rock alistas 94:76 Valga Maks&Mooritsa ning pääses võitudega 3:0 poolfinaali. Janar Talts tõi võitjatele 20 punkti, Ferg Myrick viskas Valga kasuks 23 punkti. Veel kolmanda veerandaja järel oli Tartu edu vaid kuuepunktiline, kuid viimane veerandaeg võideti 25:13. Rocki veerandfinaalvastane on TTÜ või Tallinna Kalev, selles paaris juhib Kalev kolme mängu järel 2:1.

Raplas on sealne Tyco aga vastamisi Kalev/Cramoga, see mäng algab kell 19.30. Kalev/Cramo juhib seeriat 1:0. Postimees hoiab lugejaid mängu käiguga kursis.

Teises veerandfinaalpaaris oli Kalev/Cramo võõrsil kindlalt 83:63 parem Rapla Tycost ning juhib nüüd seeriat võitudega 2:0. Võitjate resultatiivseimana viskas Kristjan Kitsing 15 punkti. Frank Elegar lisas 12 punkti ja võttis 13 lauapalli. Raplale tõi Sven Kaldre 16 punkti.

TÜ Rock - Valga Maks&Moorits 94:76

Rock: Talts 20 p + 7 lp, Dilys 14 p+ 7 lp, Dorbek 13 p, Toome 10 p, Sutt 9 p, Simpson 8 p, Kurbas 7p, Eichfuss 5 p, Meister 3 p, Kriisa 3 p, Vene 2 p

Valga: Myrick 23 p + 6 lp, Ortega 15 p, Evart 14 p, Grafs 8 p, Veski 7 p, Peterson 5 p, Kaljuvee 4 p

Rapla Tyco - Kalev/Cramo 63:83

Rapla: Kaldre 16 p, Laane 15 p, Dorbek 9 p, Paasoja 9 p, Sisic 6 p, Metsalu 5 p, Fifolt 2 p + 10 lp, Ruut 1 p

Cramo: Kitsing 15 p, Elegar 12 p + 13 lp, Arbet 12 p, Millage 12 p, Sokk 9 p, Moldoveanu 7 p, Makke 6 p, Kajupank 4 p, Fall 4 p, Mangelsoo 2 p

Mängude käik:

Rocki ja Valga mäng on alanud!

Esimest veerandaega on viis minutit mängitud ning Tartu on peal 21:11. Vilmantas Dilyse arvel on juba 8 punkti.

Valga lõpetab aga esimese veerandaja omapoolse spurdiga ja Tarut juhib avaveerandi järel kõigest 31:30.

Dilyse kõrval on ka Gert Dorbek jõudnud 8 punktini. Valga poolel on Ferg Myrciki arvel 10 punkti.

Teise veerandaja keskel ei lase Valga ikka Tartut eest, Rocki eduseis on kõigest 41:36.

Rock võidab korviderohke avapoolaja Valga vastu 52:44

Rapla ja Cramo mäng on samuti alanud!

Vilmantas Dilys viskas Tartu eest avapoolajal 12 punkti, Saimon Sutt lisas 9 punkti. Valgale on Ferg Myrick toonud samuti 12 punkti nagu ka Kristjan Evart, Miguel Ortega arvel on 10 punkti.

Raplas jääb esimese veerandaja lõpuni neli ja pool minutit, Cramo edu on 8:4

Kohtumine on alanud väga närviliselt, mõlemad meeskonnad teevad palju isiklikke vigu ja tehnilist praaki

Mõlema meeskonna arvel on juba kuus pallikaotust

Kalev/Cramo võidab esimese veerandaja 15:8

Gregor Arbet on visanud Cramo 15 punktist 9

Metsalu kolmese ja Martin Dorbeku vaheltlõike järel on Cramo edu vaid 15:13

Jätkub ka Rocki ja Valga mäng, kus seis on pärast Dilyse alley-oop söötu ja Eichfussi pealtpanekut 60:48 Tartule

Elegari ründelaua ja korvi järel kasvab Cramo edu kaheksale punktile, kuid Laane teeb vastuseks 2+1 ja seis on Cramole 21:16

Arbet vastab aga kohe kolmesega, 24:16

Myrick tabab Valga eest kaugviske ja Tartu edu on alla kümne punkti, 64:56

Ortegalt veel kaks vabaviset ja Rocki edu on vaid 67:61

Elegar võimutseb ründelauas ja Kalev/Cramo edu on 28:21, kaks minutit avapoolaja lõpuni

Ortega lähivise ja kolmanda veerandaja lõppedes on Rocki edu kõigest 69:63

Tanel Sokk kasvatab Cramo edu Rapla vastu kümnest punktist suuremaks, 32:21

Kalev/Cramo võidab Rapla vastu avapoolaja 34:23

Taltsi kaugviske ja pealtpaneku järel juhib Rock Valga vastu 76:64

Talts ja Gert Dorbek tabavad mõlemad kaugviske ning neli ja pool minutit enne mängu lõppu on Rocki edu Valga vastu juba 90:68

Vahe püsib mõni minut enne kohtumise lõppu 20 punkti peal ja Tartu Rock on sellega taganud pääsu poolfinaali

Enne mänge:

Rock sai Valgast kahes esimeses mängus jagu 82:57 ja 86:54, tänase võidu korral tagatakse Rakvere Tarva järel teise meeskonnana pääs poolfinaali. Seal kohtutakse kas TTÜ või Tallinna Kaleviga, tolles paaris on kolme mängu järel 2:1 juhtimas Kalev. Neljas mäng peetakse kolmapäeval. Poolfinaalseeria algab 30. aprillil.

Kalev/Cramo alistas esimeses veerandfinaalkohtumises Rapla 83:68, teine mäng toimub täna Raplas. Kolmanda kohtumise peab ametlikult kodumeeskonna rollis olev Cramo aga hoopis Otepääl, see kohtumine on kavas kolmapäeval. Paari võitja läheb poolfinaalis vastamisi Rakverega, kes sai veerandfinaalis mängudega 3:0 jagu Pärnust. Selles poolfinaalis alustatakse mängudega 29. aprillil.