Tarva maruline lõpuspurt ei päästnud Kalev/Cramo vastu mängu

BC Kalev/Cramo alistas Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria esimeses kohtumises kodus Rakvere Tarva 95:69. Foto: Liis Treimann/Postimees

Korvpalli Eesti meistriliigas alistas Kalev/Cramo poolfinaalseeria teises kohtumises Rakvere Tarva 88:78 ja asus seeriat 2:0 juhtima. Kui avapoolajal juhtisid tallinlased ühel hetkel juba 28 punktiga ja Tarvas oli suures hädas visketabavusega, siis poolaja lõpus ja teise poolaja jooksul vähendas kodumeeskond visalt vahet, jõudes korraks isegi seitsme punkti kaugusele.

Lõpuks 21 punkti visanud Curtis Millage'i vedamisel vormistas Kalev/Cramo siiski võidu ja on nüüd finaalikohast vaid ühe võidu kaugusel. Tarva parim oli 23 punktiga Maris Laksa. Kalev võitis lauavõitluse koguni 44:26.

Rakvere Tarvas - Kalev/Cramo 78:88

Tarvas: Laksa 23 p, Gustas 21 p, Saage 15 p, Umbraško 8 p, Leppik 6 p, Saare 5 p

Kalev: Millage 21 p + 9 lp, Moldoveanu 19 p + 10 lp, Elegar 16 p + 11 lp, Kitsing 11 p, Veideman 9 p, Sokk 5 p, Arbet 3 p, Kajupank 2 p, Fall 2 p

5:18

Laksa tabab lõpuks kolmese, enne seda oli Tarvas tabanud väljakult kümnest viskest ühe. Millage vastab aga kohe samuti kaugviskega

12:27

Umbraško saab ka lõpuks kaugviske sisse ning Gustas realiseerib poolkiire rünnaku

15:29

Laksalt veel üks kaugvise veerandaja viimasel sekundil

Kalev võidab esimese veerandaja kindlalt 29:15, viiest viskest neli tabanud Millage'i arvel on juba 12 punkti

17:29

Laksalt veel üks korv ja Kalev võtab kohe mõtlemisaja

17:35

Valus olukord Tarvale: Moldoveanu tabab kaugelt, korvi all teeb Laksa vea, pall uuesti Kalevile ja Sokk tabab veel ühe kolmese - kuuepunktirünnak

20:37

Kalev kasvatab vahe korraks juba kahekümnele punktile, Leppik vastab kaugviskega

20:46

Moldoveanult vabavisked ja kolmene, Fall lisab veel kaks punkti ja vahe aina kasvab

20:48

Veidemanilt järjekordne kahene, Tarvas on aga tabanud alla veerandi platsilt tehtud visetest

29:53

Saage, Gustas ja Leppik muudavad kaotusseisu viisakamaks, kuid Arbet vastab kolmesega

31:53

Gustas tabab veel lõpusekunditel

Kalev/Cramo võidab avapoolaja 53:31, Moldoveanu on toonud 17 ja Millage 16 punkti. Tarva poolel on seni parimad Gustas ja Laksa, mõlema arvel on 10 punkti

Avapoolaja lauavõitluse võidab Kalev/Cramo seejuures 26:9

Teine poolaeg on alanud!

36:55

Gustas ja Saage alustavad teist poolaega Tarva jaoks hästi, kalevlastest vastab Elegar

41:55

Umbraško korv ja kolmene üle Moldoveanu käte kahandavad märkimisväärselt Kalevi eduseisu ning Varrak võtab mõtlemisaja

41:60

Elegarilt vabavise ja kahene, korv ka Millage'ilt ning Sõbra kord aeg maha võtta, viis minutit veerandaja lõpuni

65:80

Kitsingult kolmene, vasturünnakul teeb Leppik viienda vea ja Kalev võtab mõtlemisaja. Mängida jääb viis minutit

Gustas kolmene!

57 sekundit lõpuni, kui Umbraškol on kaugviskeks hea võimalus, kuid vise ei taba

78:88

Elegar teeb 2+1, Laksale viies viga

MÄNG LÄBI!

Poolfinaalseeria esimese kohtumise Saku Suurhallis võitis Kalev/Cramo kindlalt 95:69. Kodusaalis on Tarvas valitsevat meistrit võitnud, samuti näitasid Tarva mehed südi vastupanu ka Jõhvi spordihallis toimunud põhiturniiri mängus, mille Kalev/Cramo võitis kuue punktiga 85:69, vahendab basket.ee.

Rakvere Tarvas tahab kodusaalis kindlasti lahingut anda. Reedel selgub Rakvere Spordihallis, kas kodumeeskonnal õnnestub peatada Kalev/Cramo play-off'ide 30-mänguline võiduseeria.