Tarvas tuli raskest seisust välja ja võitis dramaatilises lahingus Tallinna Kalevit ühe punktiga

Eesti meeste korvpalli meistriliigas peeti täna pronksiseeria teine mäng ning Rakvere Tarvas suutis kodusaalis alistada Tallinna Kalevi ja seeria viigistada.

Tallinna Kalev sai mängu kiirelt juhtima ja avaveerandi kaotas Tarvas 12:19, poolajaks oli seis võõrustajate poolt vaadatuna 36:43. Kolmandal veerandajal suutis Rakvere meeskond vahe tagasi mängida ja enne viimast kümmet minutit oli seis 59:61. Tulises lahingus jäeti kõik viimastele sekunditele, kui Kaido Saks viis 44 sekundit enne lõppu Kalevi juhtima 79:75. Kristo Saage vabavisete järel oli Kalevi eduseis seejärel vaid 79:77 ning neli sekundit enne lõppu tabas koos veaga kolmese Giedrius Gustas. Pärast tabavat vabaviset sai Tarvas mängu 81:80 juhtima ning kuna Mario Paiste ei suutnud Kalevi viimasel rünnakul korvini jõuda, sai Rakvere meeskond napi võidu.

Võitjate parimana viskas Gustas 21 silma, Silver Leppik ja Kristo Saage lisasid mõlemad 20 punkti. Kalevi parimana sai Asenso Ampim kirja 24 silma.

Seeria on nüüd 1:1 viigis, otsustav kolmas mäng peetakse kolmapäeval.

Mängu käik (Tarvas - Kalev):

Tere, head korvpallisõbrad! Pronksiseeria teine kohtumine Rakvere Tarva ja Tallinna Kalevi vahel on peagi algamas

Mäng on alanud!

Tarva algviisik: Maris Laksa, Giedrius Gustas, Juris Umbrasko, Silver Leppik, Kristo Saage

Tallinna Kalevi algviisik: Mario Paiste, Raido Roos, Reimo Tamm, Renato Lindmets, Asenso Ampim

12:19

Esimene veerandaeg lõppeb dramaatiliselt, kui Paiste kaotab Kalevi viimasel rünnakul palli ning Gustas paneb Tarva poolt palli teele ja kuigi tema meeskonnakaaslane puudutab veel langeva palli ära pärast lõpuvilet, loevad kohtunikud punktid ära

52:58

Ampim jääb mõneks ajaks põrandale lamama ja hoiab oma näost kinni, aga lahkub hetkeks väljakult siiski omal jõul, seega ilmselt midagi liiga tõsist lahti pole

59:58

Käimas on kolmanda veerandaja viimane minut, Leppiku kolmene läheb sisse ja Tarvas saab juhtima

62:63

Paaril minutil korvilisa ei tule ja kui mängida jääb 7.07, võtab Tarvas aja maha

77:79

Umbrasko teeb vea ja Roos saab pärast time-outi minna vabaviskejoonele; mängu lõpuni on jäänud 10 sekundit

81:80

Gustas tabab ka vabaviske ja Tarvas juhib neli sekundit enne mängu lõppu ühe punktiga

81:80

Kalev võtab aja maha

81:80

Paiste jookseb end Tarva meeste vahele kinni ja Leppik blokeerib viske, kõlab lõpuvile

81:80

Tarvas võtab ühepunktilise võidu ja viigistab pronksiseeria seisule 1:1

Kahe võiduni peetavat seeriat juhib põhiturniiri viienda kohaga lõpetanud Tallinna Kalev 1:0, avamäng võideti kodusaalis 84:72.

Mario Paiste oli kalevlaste parim 28 punkti ja 10 lauapalliga. Tarva poolt kogusid Juris Umbraško ja Mihkel Kurg mõlemad 15 punkti.

Kalle Klandorfi juhendataval Tallinna Kalevil on võimalus võidu korral medalid kaela saada. Tarva võidu korral tuleb seeria veel üheks mänguks Rakverre.

Rakvere Tarvas on kaks aastat järjest võitnud pronksi, Tallinna Kalev lõpetas mullu 8. kohaga ning aasta varem 6. kohaga.