Atletico Madrid krooniti Hispaania meistriks

Diego Godini värav kindlustas Madridi Atleticole meistritiitli
Diego Godini värav kindlustas Madridi Atleticole meistritiitli Foto: SCANPIX

Hispaania meistermeeskond jalgpallis on üle pika aja taas Madridi Atletico. Tiitlit otsustavas viimases liigamängus viigistas Atletico võõral väljakul 1:1 Barcelonaga, kes sai hooaja kokkuvõttes Madridi Reali ees teise koha.

Barcelona alustas tänast mängu teravamalt ning 33. minutil viis Alexis Sanchese kaunis värav kodumeeskonna juhtima. Seejärel aga haaras initsiatiivi Atletico, kes teise poolaja alguses Diego Godini värava abil viigistas. Madridi meeskond suutis kohtumise lõpuni seisu hoida ning tiitli kindlustada.

Meistritiitel võideti 90 punkltiga. Barcelona ja Real kogusid vastavalt teise ja kolmandana 87 punkti.

Viimati võitis Atletico Hispaania liiga 1996. aastal. Üleeelmine tiitel pärineb aga juba 1977. aastast. Kokku on Madridi meeskond Hispaania meistriks kroonitud kümnel korral.

Mängu käik:

*KOHTUMINE ON LÕPPENUD! MADRIDI ATLETICO ON HISPAANIA MEISTER

*84 minutit mängitud. Barcelona on mängu toonud Xavi, talle tegi väljakul ruumi Fabregas

*62 minutit mängitud. Barcelona on teinud kaks vahetust, lahkusid Busquets ja Rodriguez, sisse tulid Song ja Neymar

*1:1! Diego Godin lööb nurgalöögist tulnud palli Barcelona väravasse 49. minutil. Atletico on taas tiitlikursil!

*Teist poolaega alustab Atletico postilöögiga

*Poolaeg. Viimastel minutitel Atletico küll surus, kuid väravani ei jõutud

*1:0! Alexis Sanchez lööb kauni värava ja viib Barcelona juhtima. Hetkeseisuga võidaks tiitli siis just kodumeeskond

*22 minutil tabab Atleticot teine tagasilöök. Vigastusega lahkub väljakult Arda Turan, teda asendab Raul Garcia

*Väga halvad uudised Atleticole. 16. minutil lahkub longates platsilt Hispaania koondise ründaja Diego Costa, teda asendab Adrian. Halvemal juhul võib Costa eemale jääda ka Meistrite liiga finaalist

*Veerand tundi mängitud ning skoor on avamata. Vahepeal on Gerard Pique Barcelona poolelt teeninud kollase hoiatuskaardi

*Kohtumine on alanud

Koosseisud:

Barcelona: Pinto, Alves, Pique, Mascherano, Adriano, Fabregas, Busquets, Iniesta, Sanchez, Messi, Pedro.

Atletico Madrid: Courtois, Juanfran, Miranda, Godín, Filipe Luis, Tiago, Gabi, Koke, Arda Turan, Villa, Diego Costa.

Hetkel hoiab liigatabelis esikohta Madridi meeskond, kellel on koos 89 punkti. Barcelona jääb konkurendist maha kolme punktiga, kuid võidu korral tõuseks meistriks just nemad. Atletico peab võõralt väljakult kätte saama vähemalt viigi.

Pikalt püsis tiitliheitluses ka Madridi Real, kuid nende tänane mäng Espanyoliga võib nad tõsta maksimaalselt teisele kohale. Seda juhul, kui Real võidab ja Barcelona kaotab.