Raskest seisust välja tulnud Arsenal lõpetas pika tiitlipõua

Santi Cazorla värav pani aluse Arsenali tagasitulekule
Santi Cazorla värav pani aluse Arsenali tagasitulekule Foto: SCANPIX

Londoni Arsenali jalgpallikluibi lõpetas üheksa aastat kestnud ajajärgu, mille jooksul klubil ei õnnestunud võita mitte ühtegi karikat. Täna alistati Inglismaa karikavõistluste finaalis lisaajal 3:2 Hull City.

Arsenali jaoks oli kohtumise algus katastroofiline – üheksa minutiga jäädi James Chesteri ja Curtis Davise väravatest 0:2 kaotusseisu. Londoni meeskonna poolelt avas skoori Santi Cazorla 17. minutil. Teisel poolajal õnnestus Laurent Koscielny’l mänguseis viigistada. Rohkem normaalajal väravaid ei löödud.

Lisaajal oli Hull City juba selgelt väsinum meeskond ning Arsenal võttis tänu Aaron Ramsey 109. minutil löödud väravale võidu.

Viimati triumfeeris Arsenal Inglismaa karikasarjas 2005. aastal.