Müncheni Bayern tuli 17. korda Saksamaa karikavõitjaks

Arjen Robbeni värav tõi karikavõidu Bayernile
Arjen Robbeni värav tõi karikavõidu Bayernile Foto: SCANPIX

Saksamaa jalgpalli karikavõistluste finaalis võitis Müncheni Bayern lisaajal 2:0 Dortmundi Borussiat. Bayerni klubi jaoks oli see juba 17. karikavõit. Baierimaa suurklubi tegi ühtlasi ka kuldse duubli, kuna ka kohalikus liigas võeti kindel võit.

Põneva ja tasavägise normaalaja jooksul ei suutnud kumbki meeskond väravani jõuda. Teisel poolajal oli tabamusele ülimalt lähedal Dortmundi kaitsja Mats Hummels, kuid kohtuniku arvates sakslase pealöök väravajoont ei ületanud (vaata olukorda allolevast videost).

Lisaajal avapoolaeg möödus samuti ilma värvateta, kuid kohtumise 117. minutil avas skoori Arjen Robben. Seejärel saatis Dortmund kõik jõud rünnakule, kuid kontrarünnakust nõelas lisaaja viimasel minutil hoopis Thomas Müller, kes lõppskoori vormistas.