Rootsi alistas napilt Valgevene ja kohtub poolfinaalis Venemaaga

Rootsi koondise mängijad (kollastes) värava üle rõõmustamas.
Rootsi koondise mängijad (kollastes) värava üle rõõmustamas. Foto: SCANPIX

Valgevenes toimuval jäähoki MMil oli täna must päev korraldajatel, kui neil tuli veerandfinaalis tunnistada Rootsi 2:3 paremust.

Rootslased said veerandfinaali Valgevene vastu juhtima esimesel kolmandikul, kui värava viskas Nicklas Danielsson. Teisel kolmandikul sai Valgevene Geoff Platti ja Aleksei Jefimenko väravatest küll 2:1 juhtima, kuid Jimmie Ericssoni tabamus tähendas, et enne otsustavat kolmandikku oli seis 2:2 viigis.

Rootslased suutsid veerandfinaali saatuse otsustanud värava visata ligikaudu kuus minutit enne lõpuvilet, värava autoriks oli Mattias Ekholm. Seisuga 3:2 jõudiski poolfinaali Rootsi, järgmiseks vastaseks on neil Venemaa.

Teises poolfinaalis kohtuvad Tšehhi ja Soome.