Real võttis dramaatilises Meistrite liiga finaalis ajaloolise kümnenda võidu

Cristiano Ronaldo väravat tähistamas
Cristiano Ronaldo väravat tähistamas Foto: SCANPIX

Jalgpalli Meistrite liiga finaalis võitis Madridi Real linnarivaali Atletico üle dramaatilise 4:1 võidu. Reali jaoks on tegemist ajaloolise kümnenda Meistrite liiga võiduga.

Atletico läks kohtumist juhtima 36. minutil, kui Iker Casillase eksimuse kasutas ära Diego Godin. Real jõudis viigiväravani alles normaalajale lisatud üleminutitel, kui nurgalöögist tulnud palli suunas väravasse Sergio Ramos. Järgnenud lisaajal oli Atletico juba selgelt väsinud ning Reali poolt said värava kirja Gareth Bale, Marcelo ja Cristiano Ronaldo.

Penalti realiseeriunud Ronaldo lõi Meistrite liigas sellel hooajal rekordit tähistavad 17 väravat.

Mängu käik:

Atletico - Real 1:4 (36. Godin - 90. Ramos, 110. Bale, 118. Marcelo, 120. Ronaldo)

-

Real: Casillas, Carvajal, Varane, Ramos, Coentrao, Di Maria, Khedira, Modric, Bale, Benzema, Ronaldo.

Atletico: Courtois, Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luis, Raul Garcia, Tiago, Gabi, Koke,  Villa, Diego Costa.

-

Nagu näha on väljakul Atletico ründestaar Diego Costa, kelle osalemine oli viimase minutini küsimärgi all. Reali poolelt on algkoosseisus aga Cristiano Ronaldo, kes samuti on viimasel ajal vigastusega kimpus olnud.

-

Reali keskvälja hakkab kontrollima aga Sami Khedira, kes on tagasi väga pikalt vigastuspausilt

-

Meeskonnad sammuvad murule! Suur jalgpallimatš on algamas!

1min

Real paneb palli mängu

3min

Esilagu on veidi rohkem palli vallanud Real

5min

Ronaldo jookseb vastu Atletico kaitsjat ja kukub karistusalas pikali. Publik vilistab, kohtunik mitte

9min

Esimene vahetus! Diego Costa ei suuda mängida! Tema asemel sekkub Adrian

12min

Närviline algus. Kumbki meeskond ei ole initsiatiivi haaranud. Pall püsib keskväljal

19min

Mõlemad meeskonnad on suutnud suuremaid vigu ära hoida

23min

Realil karistusala nurga juurest karistuslöök. Modrici löögi tõrjub väravavaht Courtois

27min

Raul Garcia teenib kollase kaardi. Seejärel läheb kohtunikuga pahandama Sergio Ramos, kes samuti hoiatuskaardi teenib. Ronaldo saab umbes 25 meetri pealt karistuslööki proovida

27min

Courtois tõrjub Ronaldo löögi, mis lendas suhteliselt värava keskele

32min

Paanika Reali karistusalas, kuid läbi vaeva suudavad kaistjad palli klaariks lüüa

32min

Bale'il kuldne võimalus, kuid mees lööb palli ülinapilt väravast mööda

36min

1:0!!! Atletico asub juhtima! Eksib legendaarne Iker Casillas, kes tuleb ebakindlalt väravast välja ning Diego Godin lükkab tsenderdusest tulnud palli üle Casillase väravasse

42min

Real on hoidnud küll 60 % mänguajast palli, kuid väravani jõudis standardolukorra järel just Atletico

45min

Khedira võtab keskväljal maha David Villa, kollane kaart

-

Esimene poolaeg on lõppenud!

-

Meeskonnad on tagasi väljakul. Milline on Reali plaan mängu päästmiseks? Esimesel poolajal oli nende mäng igal juhul näotu. Ainus võimlus (Gareth Bale'i läbimurre) tekkis tänu Atletico eksimusele

-

Atletico paneb palli mängu

47min

Atletico kombineerib hästi. Realile tehakse kiiret ja kõrget pressi ning võidetakse pallid kiirelt tagasi

49min

Raul Garcia löök läheb kõrgelt üle värava. Real on endiselt raskustes

53min

Di Maria võetakse maha ning Ronaldo saab heast kohast karistuslööki proovida

53min

Ronaldo löök läheb lati alla, kuid Courtois tõrjub

55min

Realile kaks nurgalööki järjest

55min

Ronaldo pääseb peaga löögile, kuid pall lendab mööda

56min

Nüüd murrab Atletico Reali karistusalasse. Tasuks nurgalöök

56min

Adrian pääseb vabalt löögile, kuid pall lendab Reali kaitsjast napilt väravast mööda

59min

Real vahetab: Coentrao ja Khedira välja, Marcelo ja Isco sisse

62min

Mõlemal meeskonnal tekivad vahepeal paar poolvõimalust, kuid ei midagi enamar. Realil hakkab kiireks minema

67min

Isco proovib esimest korda peale lüüa, kuid pall lendab selgelt mööda

70min

Real teeb ilusa komnisatsiooni ning murrab heade söötudega vastase trahvikasti, kuid viimane pass läheb õige natukene valesse kohta

71min

Real on hakanud rohkem ründama... Viimane aeg

73min

Villa lendab väga ohtlikult sisse Casillasele ning teenib kollase kaardi

73min

Bale pääseb karistusala joonelt vabalt löögile, kuid raamile ta pihta ei saa

74min

Juanfran niidab maha Di Maria ja saab kollase kaardi

75min

Ronaldo lööb stiilse ülepuusa löögi üle värava. Atletico peab ettevaatlik olema

78min

Bale pääseb väravavahiga silmitsi ning lööb mööda. Benzema küsisis keskel palli, kuid söötu prantslane taas ei saa...

79min

Benzema vahetatakse puhkama, Morata tuleb kastaneid tulest välja tooma

80min

Realil jääb viigistamiseks kümme minutit

83min

Atletico on hakanud vaikselt aega venitama

84min

Real kombineerib pikalt Atletico trahvikasti ümber. Lõpuks pealelöögile ei jõutagi

85min

Real tsenderdab järjest palle Atletico värava alla, kuid kaitses mängivad Atletico mehed ennastsalgavalt ja löövad kõik pallid klaariks

86min

Real teenib karistusala nurga juurest karistuslöögi. Koke lööb palli pärast intsidenti minema ning saab kollase kaardi

87min

Karistuslöögi järel midagi ohtlikku ei teki

88min

Atletico tapab mängu üsna edukalt. Aeg jookseb nende kasuks

89min

Viimased minutid. Atletico peatreener Diego Simeone ärgitab fänne kaasa elama

90min

Atleticol hea koha pealt karistuslöök

90min

Casillas püüab ning lööb pika palli ette

90min

Neli lisaminutit!

90min

Nurgalöök Realile!

90min

1:1! SERGIO RAMOS!

90min

Real teenib teise nurgalöögi järjest ning kõige kõrgemale kerkib Sergio Ramos, kes palli täpselt värava posti äärde suunab!

90min

Nüüd on omakorda isukamalt ründama hakanud Atletico

90min

Normaalaeg on lõppenud! Järgneb lisaaeg!

91min

Läks lahti! Lisaaeg, 2x15 min

93min

Lisaaeg algab marurahulikult

95min

Bale annab mitu valesöötu järjest. Üldiselt on initsiatiiv pigem Reali poolel

97min

Mehed on väsinud ning ei püsi enam eriti püsti. Ronaldol on krambid

99min

Lisaaja esimene poolaeg kulgeb pigem Reali domineerimisel

100min

Ronaldo saab taas magusa koha pealt karistuslööki lüüa

100min

Müüri põrkest üle otsajoone, nurgalöök

104min

Nurgalöök Atleticole

104min

Madala tsenderduse löövad Reali mehed klaariks

105min

Lisaaja esimene poolaeg on lõppenud!

106min

Viimased 15 minutit on alanud

108min

Real on endiselt natukene särtsakam pool. Pall püsib Atletico poolel

108min

Modric lööb kaugelt, Courtois tõrjub

109min

Väravalööja Godin pääseb peaga löögile, kuid seekord Casillas tõrjub

110min

2:1 GARETH BALE!!!!!! REAL JUHTIMAS!

110min

Di Maria pealelöök lendab Bale'i pea peale, kes palli väravasse suunab!

113min

Mänguaeg hakkab lõpule jõudma. Atletico on väga valusa kaotuse lävel

114min

Casillas eksib taas väljatulekul, kuid Atletico ei kasuta väravavahi eksimust ära

115min

Mängijatel on tõsiselt kurnatud, meestel on selja taga juba kuni 15 km

118min

3:1 MARCELO!

118min

Real võit on põhimõttelislt kindel!

118min

Marcelo sai vabalt löögile ning Courtoisei suuda seekord päästa

119min

PENALTI! Ronaldo kukub karistusalas ja asub ise ka lööma

120min

4:1! Ronaldo saab finaalis värava kirja! 17. tabamus selle hooaja meistrite liigas!

120min

Kohtumine on lõppenud!

120min

Madridi Real kroonitakse kümnendat korda Meistrite liiga võitjaks

Reali poolt on suurimaks küsimuseks, kas mänguvalmis on meeskonna superstaar ja möödunud aasta parimaks jalgpalluriks valitud Cristiano Ronaldo, kes on viimasel ajal hädas olnud vigastustega. Lisaks on vigastusega kimpus olnud Karim Benzema ja suure tõenäosusega ei saa tiimi täna aidata Pepe.

Atletico on samuti hädas olnud tähtsate mängijate tervisega ning eelkõige loodetakse, et terveks on saanud sel hooajal heas hoos olnud Diego Costa. Samuti pole kindel, kas kaasa saab teha Arda Turan.