Venemaa alistas Soome ja krooniti taas maailmameistriks

Jäähoki maailmameister on aastase vaheaja järel taas Venemaa, kes alistas Minskis peetud finaalis 5:2 Soome koondise.

Ehkki soomlased asusid teisel kolmandikul 2:1 juhtima, vastas Aleksandr Ovetškin 43 sekundit hiljem viigiväravaga ning enam Soome Venemaad peatada ei suutnud. Venelaste poolel olid täpsed veel Sergei Širokov, Jevgeni Malkin, Danis Šaripov ja Viktor Tihhonov. Soomlaste väravad kanti Iiro Pakarineni ja Olli Palola nimele. Venemaa ja Nõukogude Liit on nüüd võitnud 27 MM-tiitlit, seejuures on venelased võidutsenud viimasest seitsmest MM-turniirist koguni neljal.

Mängu käik (Soome - Venemaa):

Mäng on alanud!

Ohtlik olukord Soome värava all, kuid Rinne saab litri kätte

Kohe läheb teise värava all madinaks, kuid kohtunikud suudavad Huhtala ja Tšudinovi lahutada

Soomlased saavad minuti jooksul mängida neljakesi kolme vastu, aga sellest midagi ohtlikku ei sünni

Mäng on alanud tuliselt ja väga füüsiliselt, nüüd saab hokikepiga näkku Plotnikov ja Mäntyläle määratakse kaks karistusminutit

Venemaa asub arvulisest ülekaalust 1:0 juhtima, värava autor Sergei Širokov!

Avakolmandikku jääb veel mängida üheksa minutit

Soomlased pääsevad kaks ühe vastu rünnakule, kuid Bobrovski tõrjub Salomäki viske

Soome viigistab kolm sekundit enne kolmandikaja lõppu seisu, värava autoriks Iiro Pakarinen!

ESIMENE KOLMANDIK LÄBI!

Soome asub arvulisest ülekaalust 2:1 juhtima, värava autor on Olli Palola!

Venemaa aga vastab kohe, 2:2 viigivärava viskab venelaste superstaar Aleksandr Ovetškin!

Kahte väravat lahutab vaid 43 sekundit

Teist kolmandikku jääb mängida kümme minutit

Venemaa asub taas juhtima, 3:2 värava viskab Jevgeni Malkin!

TEINE KOLMANDIKAEG LÄBI!

Danis Zaripov viib Venemaa arvulisest ülekaalust 4:2 juhtima!

Kolmandat kolmandikku on mängitud 4.24

Jokinen toksab lahtiviske eel Šipatšjovile hokikepiga vastu huult - kas väike meeldetuletus alagrupimängus juhtunu eest?

Ohtlik olukord Venemaa värava all, Bobrovski tõrjub

Soome saab mängida pikalt ülekaalus, kuid seda ei kasutata ära

Üheksa minutit kolmanda kolmandiku lõpuni

Venemaa on maailmameister, kui ei sünni suurt imet! Viktor Tihhonov viskab Aleksandr Kutuzovi eeltöö järel 5:2!

Mängida jääb veel ainult neli minutit

Värav tuleb taas arvulisest ülekaalust - venelased on arvulise enamuse täna ära kasutanud koguni neljal korral

Mängida alla kahe minuti

MÄNG LÄBI, VENEMAA ON MAAILMAMEISTER!

Venemaa oli poolfinaalis 3:1 üle Rootsist ja Soome alistas 3:0 Tšehhi. Kui venelased pole sel turniiril kaotanud veel ainsatki mängu, siis Soome pääses alagrupist edasi üle noatera. Seejärel lülitati aga konkurentsist A-alagrupi võitja Kanada ning poolfinaalis ka tšehhid.

Alagrupikohtumise võitis Venemaa 4:2, ent mängu varjutas venelase Vadim Šipatšjovi toorutsemine, kui ta sõitis jõhkralt sisse soomlasele Pekka Jormakkale. Jormakka toimetati otse jäält ajupõrutusega haiglasse, Šipatšjov sai kolmemängulise võistluskeelu.