Rannar Uusna võidutses Jõelähtme enduurosprindil

Rannar Uusna
Rannar Uusna Foto: Rauno Kais

30-kraadilises kuumuses sõideti juba kolmandat korda Võerdla endises karjääris Favor enduurosprint, mis oli Eesti karikavõistluste ava- ja Balti karikasarja kolmandaks etapiks. Tehniliselt keerulisele rajale läks kuuma ilma trotsima pea 90 sportlast, kes andsid endast parima, kuid päeva viimane ring jäeti sportlaste tervisele mõeldes siiski ära.

Päeva kiireima koguaja sõitis välja maailmameistrivõistlustel osalev Rannar Uusna (KTM, KTM Racing Team), kes võitis ka E1 klassis. Teiseks sõitis end üldarvestuses E2 klassi võitja Toomas Triisa (Honda, RedMoto Honda Racing), kes jäi Uusna ajast 16 sekundit. Üldarvestuses kolmanda koha saavutas E1 teine mees Veiko Rääts (KTM, Sõmerpalu MK), tema jäi Uusnale alla 45 sekundiga.

E1 arvestuses saavutas kolmanda koha Priit Biene (Husaberg, RedMoto Honda Racing), kes kaotas teisele kohale pea 2 minutit. E2 klassis järgnesid Triisale KTM-idel võistlevad Sõmerpalu motoklubi sõitjad Martin Leok (+47 sek) ja Elary Talu (+1.09). E3 klassis võidutses Ardo Kaurit (Yamaha, Yamamoto RC), kes edestas teiseks tulnud Urmas Põldmat (Beta, RedMoto Honda Racing) ainult 4,4 sekundiga. Kolmandaks sõitis end soomlane Heikki Santala (TM), kes jäi Kauritist juba üle pooleteise minuti.

Seenior 40 arvestuses võitis Egon Üpraus (Husqvarna, Stingray Extreme) võistluse organisaatori Almar Proosi (KTM, Favor KTM Motosport) ja soomlase Mika Luomala (KTM) ees. Harrastajate klassi kiireim oli soomlane Pasi Kaukolinna (Honda), teiseks tuli Vaido Kalm (KTM, Sõmerpalu MK) ja kolmandaks lätlane Mareks Kikurs (KTM). Algajate seas näitas kiireimat minekut Rene Dubolazov (Honda, Sõmerpalu MK), teise aja sõitis välja Jaanus Hugo Ermits (Honda, Viljandi VMK) ja kolmanda lätlane Kaspars Lukstins (KTM). Veteranidest suutsid sõidu lõpetada Madis Pool (KTM, Pärnu MC) ja leedulane Ricardas Duonelavicius (KTM).

Esmakordselt osalesid endurovõistlusel ka Minimoto klassis minikrossitsiklitel võistlevad sõitjad, kes võitlesid raskel rajal vapralt. Minimoto Open klassis võidutses Mart Kinnas Juss Maidla (mõlemad Bucci Moto) eest. Selle klassi kolmas sõitja Sasha Võsa katkestas (Pitpro). Viiest Minimoto Hobby sõitjast kahjuks ükski päevaga edukalt ühele poole ei saanud.

Juuniorite klassis osales üks soomlane Kosti Kirjavainen (Yamaha), kes näitas head sõitu ja suutis raske päeva lõpetada.

Eesti endurosprindi karikavõistluste järgmine etapp sõidetakse 31. mail Aravete krossiraja ümbruses.