Põhimõtteline vastasseis: Saksamaa hävitas Inglismaa

Lõuna-Aafrika Vabariigis jätkuval jalgpalli MM-finaalturniiril purustas Saksamaa kaheksandikfinaalis igipõlise rivaali Inglismaa koguni 4:1.

Esimest poolaega alustas märksa teravamalt Saksamaa ja juba 20. minutil jooksis Miroslav Klose inglaste kaitseliini üle ja viis sakslased ette. 32. minutil kasvatas Lukas Podolski sakslaste edu juba kaheväravaliseks ning näis, et tulemas on tõeline hävitustöö.

37. minutil andis Inglismaale lootust Matthew Upson, kes peaga kaotusseisu vähendas. Kohe järgmisel minutil jättis kohtunik Frank Lampardi tabamuse lugemata.

Teisel poolajal olid inglased alguses üritavam pool, kuid väravate eest hoolitsesid sakslased. 67. ja 70. minutil realiseeris kiirrünnaku Thomas Müller. Saksamaa vastane tuleb paarist Mehhiko-Argentina, kes lähevad vastamisi täna õhtul.

MÄNGU KÄIK:

Algkoosseisud:

Saksamaa: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Arne Friedrich, Per Mertesacker, Jerome Boateng, Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger, Thomas Müller, Mesut Özil, Lukas Podolski, Miroslav Klose

Inglismaa: David James, Glen Johnson, Matthew Upson, John Terry, Ashley Cole, James Milner, Frank Lampard, Gareth Barry, Steven Gerrard, Jermain Defoe, Wayne Rooney

17:00

Kohtumine on alanud!

4. minut: Rooney spurdib Saksamaa värava poole, aga jääb suluseisu

5. minut: Özilil hea võimalus, aga James on õiges kohas. Saksamaa teenib nurgalöögi

5. minut: nurgalööki läheb andma Schweinsteiger ja lööb palli otse Jamesile

9. minut: James tuleb õigeaegselt väravast välja ja püüab palli

15. minut: Lahm saadab palli värava alla, kuid James püüab

17. minut: Khedira lööb palli kõrgelt üle värava

18. minut: Inglismaa teenib heast kohast karistuslöögi, 28 meetrit väravani

19. minut: karistuslööki läheb sooritama Lampard, aga lööb otse müüri

20. minut: Klose viib Saksamaa 1:0 juhtima!!

See oli Klosel 50 värav Saksamaa eest

22. minut: sakslased tulevad uuesti ohtlikult, Müller saab ka peaga löögile, aga James püüab

25. minut: Barry pääseb löögile, aga lööb Neuerile sülle

31. minut: Klose pääseb uuesti ülihästi löögile, aga seekord suudab James tõrjuda

31. minut: Defoe pääseb peaga löögile, aga lööb latti. ja selgub, et keegi inglastest oli nagunii suluseisus

32. minut: Podolski viib Saksamaa 2:0 juhtima!!

35. minut: inglastel on suurepärane võimalus, aga Lahm suudab palli ära lüüa

36. minut: nurgalöök sakslastele, kolmas värav on väga-väga lähedal

37. minut: Upson suunab peaga palli väravasse ja vähendab Inglismaa kaotusseisu!! Saksamaa juhib nüüd 2:1.

38. minut: Lampard lööb peale, pall käis ka üle väravajoone, aga kohtunik ei loe väravat!!

39. minut: Podolski lööb kaugelt peale, aga mööda

Videokordusest on selgelt näha, et Lampardi löödud pall läheb selgelt üle väravajoone, kuid abikohtunik nii ei arvanud. Täiesti arusaamatu, et värav ei lugenud

Esimene poolaeg on läbi!!

Teine poolaeg algas!!

47. minut: Friedrich teenib kollase kaardi

49. minut: Gerrard pääseb löögile, aga läheb natuke väravast mööda

52. minut: karistuslöök Inglismaal, Lampard lööb, aga tabab latti

55. minut: nurgalöök sakslastele, Özil mängib lahti

56. minut: Gerrard pääsb löögile, aga lööb Neuerile sülle

58. minut: Gerrard lööb kaugelt peale, aga väravast mööda

59. minut: Müller pääseb löögile, aga napilt väravast mööda

61. minut: Milner tahab värava alla sööta, aga palli püüab Neuer

63. minut: Schweinsteiger lööb kaugelt peale, aga napilt väravast mööda

64. minut: Boateng lööb kaugelt üle värava

64. minut: Inglismaa teeb vahetuse, Joe Cole tuleb platsile ja Milner võetakse pingile

66. minut: Inglismaa teenib hea koha pealt karistuslöögi, väravani 28 meetrit

67. minut: lööma läheb Lampard, lööb otse müüri

67. minut: Müller viib Saksamaa 3:1 juhtima!!

69. minut: Müller pääseb uuesti löögile, aga seekord väravast napilt mööda

69. minut: inglastele nurgalöög, aga midagi ohtlikku sellest ei teki

70. minut: Müller lööb seisuks juba 4:1!!!!

71. minut: Inglismaa teeb teise vahetuse, Defoe pingile ja Heskey platsile

72. minut: Saksmaa teeb kaks vahetust, Mülleri asele Trochowski mängu, Klose asemel tuleb platsile Gomez

73. minut: inglastel karistuslöök, Neuer tõrjub

79. minut: Gomez lööb kõrgelt üle värava

81. minut: Gerrard pääseb löögile, aga Neuer saab näpud vahele

82. minut: Glen Johnson saab kollase kaardi

83. minut: Saksamaa vahetab. Mesut Özil pingile, Stefan Kiessling mängu

87. minut: Saksamaa ründab, kuid Podolski on jõudnud suluseisu

87. minut: Inglismaa vahetab. Glen Johnson pingile, Shaun Wright-Phillips mängu

89. minut: Lampard lööb kaugelt peale, aga Neuer püüab