Eesti jalgpallikoondis kaotas Balti turniiri poolfinaalis Lätile penaltiseerias

Eesti jalgpallikoondis pidi Balti turniiri poolfinaalis tunnistama peanltiseeria järel Läti 4:2 paremust. Foto: Tairo Lutter

Eesti jalgpallikoondis kaotas Balti turniiri poolfinaalis Lätile, kui 0:0 lõppenud normaalaja järel jäädi lätlastele alla penaltiseerias. Läti võitis penaltiseeria 4:2.

Eesti poolel olid penaltipunktilt täpsed Konstantin Vassiljev ja Ken Kallaste. Martin Vunki löök tõrjuti ja Karol Mets saatis tugeva löögi posti.

Eesti kohtub nüüd laupäeval Balti turniiri kolmanda koha mängus Soomega. Finaalis mängivad Läti ja Leedu.

LÄTI - EESTI  0:0 (0:0) pen. 4:2

Väravad: -

Hoiatused: 76. Edgars Gauracs - 11. Henri Anier, 89. Karol Mets

Mängujärgne penaltiseeria (alustas Eest)

Läti: Arturs Zjuzins +, Olegs Laizans +, Aleksandrs Fertovs +, Aleksejs Višnakovs +

Eesti: Konstantin Vassiljev +, Martin Vunk (tõrjus), Ken Kallaste +, Karol Mets (posti)

LÄTI: 1-Andris Vanins, 13-Kaspars Gorkšs, 21-Olegs Timofejevs, 3-Nauris Bulvitis, 20-Antons Kurakins, 15-Artis Lazdinš, 17-Arturs Zjuzins, 18-Aleksandrs Fertovs, 14-Ritvars Rugins (65. 7-Aleksejs Višnakovs), 19-Andrejs Kovalovs (78. 22-Visvaldis Ignatans), 9-Maris Verpakovskis (13. 16-Edgars Gauracs; 90. 5-Olegs Laizans).

EESTI: 1-Sergei Pareiko, 17-Enar Jääger (81. 5-Ken Kallaste), 3-Taavi Rähn (46. 2-Alo Bärengrub), 15-Ragnar Klavan, 23-Taijo Teniste, 6-Ilja Antonov (72. 13-Martin Vunk), 4-Karol Mets, 10-Sergei Zenjov (37. 20-Gert Kams), 14-Konstantin Vassiljev, 7-Sander Puri (46. 19-Siim Luts), 8-Henri Anier.

Mängu käik (Läti - Eesti):

Päikeselises, aga tuulises ja jahedas mereäärses Liepajas on kõik peaaegu valmis, et siinsel Daugava staadionil võiks umbes-täpselt kolmveerand tunni pärast ehk kell 20.15 alata Eesti ja Läti vaheline Balti turniiri poolfinaalkohtumine

Teine poolfinaal on juba lõppenud - Leedu alistas seal 1:0 Soome. Mängu ainsa värava lõi 41. minutil Arvydas Novikovas

Olgu veel kord ära toodud ka Eesti koondise algkoosseis kohtumiseks Lätiga: Sergei Pareiko, Enar Jääger, Taavi Rähn, Ragnar Klavan, Taijo Teniste, Sergei Zenjov, Ilja Antonov, Karol Mets, Sander Puri, Konstantin Vassiljev ja Henri Anier

Staadioni aia tagant kajab juba ka võimsalt «Heia Eesti» - fännid on kohal!

Eesti koondise tänased varumehed: Mihkel Aksalu, Pavel Londak, Alo Bärengrub, Ken Kallaste, Albert Prosa, Ats Purje, Martin Vunk, Eino Puri, Sander Post, Siim Luts, Gert Kams, Artjom Artjunin.

Ja ka Läti algkoosseis: Andris Vanins, Kaspars Gorksš, Olegs Timofejevs, Nauris Bulvitis, Antons Kurakins, Artis Lazdinš, Arturs Zjuzins, Aleksandrs Fertovs, Ritvars Rugins, Andrejs Kovalovs, Maris Verpakovskis

Neist Verpakovskis on täna samas rollis nagu Andres Oper Gibraltari vastu - tegu on Läti koondises 103 mängu pidanud ja 29 väravat löönud kogenud ründaja lahkumismänguga. Erinevatel andmetel on mees täna platsil vaid viis kuni kümme minutit

Verpakovskis saab kingituse ka Eesti koondise poolt - oma nimega sinise Eesti koondise särgi

Tänase mängu vilemees on Sergejus Slyva, joonekohtunikud Saulius Dirda ja Vladimir Gerassimov ning neljas kohtunik Donatas Rumsas. Kogu brigaad on Leedust.

Eesti fänne on Liepajasse jõudnud sadakond või rohkemgi. Tuldi kahe suure bussiga ja lisaks veel väiksemate seltskondadena ning praegu, kui mängu alguseni on jäänud loetud minutid, tehakse tribüünil kõvasti häält

Meeskonnad sammuvad väljakule!

Rahvushümnid on kuulatud ja õige pea annab Slyva avavile

Mäng on alanud!

3. min - Verpakovskis teenib karistuslöögi ja Zjuzins tsenderdab, kuid Eesti kaitsjad löövad palli puhtaks

4. min - väga hea rünnak Eestilt paremalt äärelt, tsenderduse lükkab Anier tagumisest postist peaga pehmelt ilusti värava ette, kuid kaitsja saab viimasel hetkel enne Zenjovi jaole

7. min - Vassiljevi madal karistuslöök umbes 30 meetrilt ebaõnnestub

9. min - Rähn eksib ohtlikult ja on sunnitud oma vea paikamiseks tegema vea, mis kingib lätlastele karistuslöögi. Tagumisse posti antud pall lendab siiski kedagi puutumata üle otsajoone. Mäng on alanud eestlaste pallivaldamisega, kuid Läti rünnakud on olnud võrdlemisi ohtlikud

11. min - Anier teenib kohtunikuga vaidlemise eest kollase kaardi

Maris Verpakovskise pikk ja ilus koondisekarjäär saab läbi - tosina minuti järel lahkub ründaja väljakult, tunnustuseks Eesti koondise poolt mängusärk tema nimega ning käepigistus jalgpalliliidu presidendilt Aivar Pohlakult

Verpakovskist tänavad väga kenasti ka Eesti fännid

14. min - mängu jätkudes pääseb vasakult hästi tsenderdama Puri, kuid löögile keegi ei jõua

Verpakovskise asemel tuli mängu Edgars Gauracs

20. min - Eesti keerutab mitut puhku hästi Läti värava lähistel palli, kuid i-le on jäänud täpse löögi näol seni täpp panemata

25. min - Magnus Pehrsson on teinud taktikalise muudatuse, nihutades Zenjovi äärelt rünnaku tippu ja Anieri tema asemele äärele

Lätlastelgi avaneb Klavani vääratuse järel üle pika aja võimalus, kuid Kovalovsi löök lendab väravast selgelt mööda

28. min - lätlaste seni parim võimalus, kui peaga pääseb löögile taas Kovalovs, kuid Pareikol on kõik kontrolli all

30. min - veel parem võimalus, kui nurgalöögi järel lendab Lazdinši pealöök napilt mööda

33. min - poolkiire vasturünnaku lõpetuseks mängib Puri ennast ise ilusti löögile, kuid löök läheb üle jala

Eesti on valmistamas juba etteesimest vahetust, soojendusdressi on seljast võtnud Gert Kams

Lätlased teevad ka natuke pürotehnikaga möllu

36. min - Vassiljevi karistuslöö lendab napilt üle värava

Kams tuleb platsile, vigastuse tõttu on kahjuks sunnitud lahkuma lonkav Sergei Zenjov

42. min - heatujulised Eesti fännid viskavad nalja ja on asunud ootamatult häälekalt hoopis Lätit ergutama. Ilmselge vihje sellele, et pärast Verpakovskise platsilt lahkumist on lätlased tribüünil täiesti vaikselt istunud

45. min - Läti teenib ja Pareiko teeb jalaga ilusa tõrje, päästes Eesti kindlast väravast!

AVAPOOLAEG LÄBI!

Vahetused Eestil - mängu tulevad Alo Bärengrub ja Siim Luts, lahkuvad Taavi Rähn ja Sander Puri

50. min - lätlased on alustanud teist poolaega Eestist märksa aktiivsemalt ja Pareiko peab lõpuks mängu sekkuma, püüdes lähilöögi

56. min - lätlased on jätkuvalt aktiivsemad. Teniste on saanud kergelt viga ja pall lüüakse auti ja korraks võetakse aeg maha

64. min - ohtlik olukord Eesti kastis, kuid lätlaste löök läheb kindlalt väravast mööda

69. min - Gauracs võtab kastis palli hästi maha ning saab ka löögile, kuid Klavan blokeerib selle

71. min - Eesti vahetab. Antonov puhkama, Vunk mängu

75. min - Vassiljevilt suurepärane sööt ja Kams saab väravavahiga silmitsi. Siiski tõrjub lätlaste puurilukk löögi

83. min - kohtumise normaalaeg läheneb lõpule. Kui kohtumine peaks jääma viiki, siis on teatavasti ikkagi vaja välja selgitada finalist. Balti turniiril lisaaega aga ei mängita ning viigilise tulemuse korral hakatakse kohe lööma penalteid

88. min - Eesti kaotab Metsa eksimuse tõttu palli, Mets teeb seejärel vea ning teenib ka kollase kaardi

90. min - Läti vahetab. Laizans mängu, Gauracs puhkama

90. min - kohtunik annab mängule kolm lisaminutit

90. min - kohtumise normaalaeg on läbi. Finalist selgitatakse penaltiseeriaga!

2:4 Pareiko hüppab paremale poole, Višnakovs lööb aga teise nurka

Penaltiseeria võit viib finaali Läti, Eesti mängib kolmanda koha peale Soomega!

Tegemist on Eesti koondise peatreeneri Magnus Pehrssoni kolmanda kohtumisega Eesti koondise tüüri juures. Seni on tema saldos võit Gibraltari üle ning esmaspäeval tehtud viik sama vastasega.