Eesti lõpetas Balti turniiri väravata ja kaotusega Soomele

Eesti jalgpallikoondis enne mängu Gibraltariga.
Eesti jalgpallikoondis enne mängu Gibraltariga. Foto: Liis Treimann

Eesti jalgpallikoondis kaotas Balti turniiri kolmanda koha mängus Soomele 0:2. Avapoolaeg lõppes seisul 0:0, kuid 49. minutil avas Perperim Hetemaj Teemu Pukki tsenderdusest skoori ning 87. minutil vormistas vahetusmees Valtteri Moren nurgalöögi järel lõppskooori. Neljapäeval poolfinaalis Lätiga 0:0 viiki mänginud ja järgnenud penaltiseeria kaotanud Eesti lõpetas seega tänavuse Balti turniiri ainsatki väravat löömata.

Mängu käik (Soome - Eesti):

Mõlemad meeskonnad teevad väljakul soojendust ning tunni võrra edasi lükkunud kohtumine on paarikümne minuti pärast algamas

Kõik tänased kohtunikud on Lätist - vilemees on Aleksandrs Anufrijevs, joonekohtunikud Romans Platonovs ja Raimonds Tatriks ning neljas kohtunik Vitalijs Spasjonnikovs

Meeskonnad sammuvad väljakule!

Mäng on alanud!

3. min - Hetemaj saab karistusalas löögile, kuid löök blokeeritakse. Soome saab esimese nurgalöögi, mill Londak rusikaga minema lööb

6. min - Kams kaotab karistusala joone juures ohtlikult palli, kuid Hurme ei suuda õnneks ennast löögile mängida

8. min - Hetemaj lööb karistusalast peale, kuid löök lendab kõrgelt üle Londaku värava

9. min - Prosa teenib Eestile esimese nurgalöögi, kuid sellest ei sünni midagi ohtlikku

12. min - Londak ei suuda soomlaste nurgalööki puhtaks lüüa, kuid Eesti õnneks ei tule ka soomlastel pealelöök välja

15. min - eestlatel on tekkimas hea poolkiire rünnak, kuid Subbotin jääb äärel suluseisu

17. min - soomlased mängivad nurgalöögi lahti ja lõpuks leiab Eremenko hea sööduga karistusalast Sparvi, kuid pall läheb viimase jalast üle otsajoone

18. min - äärelt mängitakse kannasööduga efektselt eestlaste selja taha läbi Hurme, kuid õnneks on Soome vasakkaitsja suluseisus

19. min - Eesti seni parim võimalus! Prosa annab vasakult äärelt hea tsenderduse, kuid pallile ei saa korralikult pihta ei Post ega ka tema selja taga vaba olnud Subbotin

20. min - Londak lööb Pohjanpalo terava tsenderduse rusikatega minema. Jätkuolukorras saab löögile Hetemaj, kuid taas kõrgelt üle

24. min - hoobi saanud Post on väljaku ääres kaua pikali, kuid saab lõpuks püsti ja tuleb tagasi mängu. Pingilt polegi Eestil täna ühtegi puhast ründajat võtta

25. min - Pukki lööb peale, aga meetri-paari jagu üle

27. min - Kams teenib nurgalöögi ja Hradecky pillab selle ohtlikult, kuid saab palli siiski uuesti enne eestlasi kätte

29. min - Kams võetakse karistusala joonel maha, vile vaikib ja äärekaitsja jääb põlvest kinni hoides murule pikali. Selle kasutab kiirel vasturünnakul kohe ära Pukki, kuid Londak püüab madala löögi värava ette

Kams on samuti tagasi mängus

32. min - Eremenko pääseb äärelt kaitsjate selja taha ja söödab hästi värava ette, kuid seal pole kedagi peale Artjunini, kes palli puhtaks lööb

35. min - Subbotini löök ebaõnnestub, kuid veereb kõiki kaitsjaid üllatades värava eest läbi ja ka tagapostis ihüksi oodanud Prosa ei jõua reageerida

36. min - soomlased saavad kaks korda järjest löögile, kuid Eesti kaitsjad blokeerivad mõlemad katsed

38. min - Sparv mängib hea seinasööduga Hurme löögile, kuid äärekaitsja löök on taas ebatäpne

39. min - Prosa on jõudnud paremale äärele ja tsenderdab heasse tsooni karistusala joonele, kuid seal pole ühtegi sinisärki

Neljas kohtunik näitab kahte lisaminutit

45. min - Subbotin tsenderdab keskele, kuid Hradecky jõuab enne Posti pallini

AVAPOOLAEG LÄBI!

Eesti B-koosseis on soomlaste põhimeeskonna vastu seni rahuldavalt hakkama saanud, sest Londaku värava all pole liiga palju ohtlikke olukordi tekkinud. Soomlaste lööke on olnud palju, kuid need on olnud ebatäpsed. Samas tekitas Soome väravas seisev Hradecky kõige ohtlikuma olukorra endale ise, kui pillas korra Eesti nurgalöögi. Magnus Pehrssoni suurim mure on see, et rünnaku elavdamiseks pole pingilt mängu tuua eriti kedagi peale Sander Puri ning näiteks Albert Prosa tegutsemises oli avapoolaja lõpus juba näha kergeid väsimuse märke.

Meeskonnad on teiseks poolajaks tagasi platsil, vahetusi pole tehtud

TEINE POOLAEG ON ALANUD!

47. min - Eesti pääseb kiirele vasturünnakule, Subbotin on küll sunnitud hoo maha võtma, kuid seejärel mängib Luts end kahe soomlase vastu hsti löögile. Kahjuks lendab löök väravast mitu meetrit mööda

49. min - 1:0, Soome avab skoori, värava autoriks Perperim Hetemaj, kes saadab värava eest võrku Pukki hea tsenderduse

51. min - Pohjanpalo on kohe lähedal teiselegi tabamusele, kuid õnneks läheb pall lõpuks soomlaste jalast üle otsajoone

52. min - Hetemaj tõmmatakse karistusala joonel maha ja soomlastele ohtlikust kohast karistuslöök. Õnneks lööb Moisander müüri

53. min - Londak tõrjub Eremenko terava löögi, seejärel teenivad soomlased nurgalöögi. Eesti on nüüd jäänud kõva surve alla

55. min - Eesti suudab teisel poolajal ka esimest korda midagi rünnakulaadset üles võtta, kuid taas pole värava ees meest, kes suudaks sinna tulnud söötu rünnata

61. min - Pohjanpalo terava löögi püüab Londak esimese posti juurest

63. min - Luts saab mängu esimese kollase kaardi ja samal ajal teeb Soome esimese vahetuse, lahkub Joona Toivo ja tema asemele tuleb Valtteri Moren

Eesti poolel on mängu tulemas Tihhon Šišov ja Ilja Antonov, lahkuvad eeldatavasti Eino Puri ja Igor Subbotin

66. min - suurepärane võimalus Prosal! Karistuslöögi järel lükkavad Post ja Subbotin peaga palli edasi Prosale, kes üritab viielt meetrilt pealööki, kui aega oli tegelikult pall kas või alla võtta. Nõrga löögi püüab raskusteta Hradecky

69. min - Artjunin paneb soomlasega pead kokku ja vajab hetke toibumiseks, kuid saab jätkata

71. min - Eesti hea vasturünnak, Kallaste ja Post mängivad kokku ning lõpuks jõuab pall Subbotinile, kelle lööks läheb rikošetist üle otsajoone

Vahetused tehtud, mängu tulevad Šišov ja Antonov ning lahkuvadki Eino Puri ja Subbotin

72. min - nurgalöögi järel saab Post palli viielt meetrilt värava poole lükata, kuid mööda

Soomlastegli vahetus, Pukki lahkub ja mängu tuleb Alexander Ring

81. min - Post võitleb palli endale ja leiab Prosa, kes aga löögile ei pääse

Veel kaks vahetust Eestil, mängu on tulemas Karol Mets ja Taijo Teniste

Lahkuvad Kams ja Post

Luts on nihutatud seega ründavamale positsioonile ja Prosa kesktormajaks

86. min - Londak tõrjub soomlaste lähilöögi mõnelt meetrilt. Soome teeb veel ühe vahetuse, väravalööja Hetemaj välja ja Sakari Mattila sisse

87. min - Soome lööb 2:0, kui nurgalöögist tulnud palli lükkab väravasse vahetusest sekkunud Valtteri Moren

89. min - Soomlastel veel üks vahetus, mängu tuleb Erfan Zeneli ja lahkub Pohjanpalo

Teisele poolajale lisatakse neli minutit

Eesti teenib veel nurgalöögi, kuid Soome kaitsjad löövad selle rahulikult puhtaks

Soomlased saadavad veel korra palli väravasse, kuid suluseisust

MÄNG LÄBI!

Eesti koondise koosseis: 22 Pavel Londak, 20 Gert Kams, 2 Alo Bärengrub (kapten), 21 Artjom Artjunin, 5 Ken Kallaste, 11 Igor Subbotin, 16 Eino Puri, 13 Martin Vunk, 19 Siim Luts, 9 Albert Prosa, 18 Sander Post.

Varus: 12 Mihkel Aksalu, 8 Tihhon Šišov, 3 Taavi Rähn, 4 Karol Mets, 6 Ilja Antonov, 23 Taijo Teniste, 7 Sander Puri.

Neljapäeval toimunud poolfinaalides kaotas Soome 0:1 Leedule ning Eesti jäi 0:0 lõppenud normaalaja järel penaltiseerias 2:4 alla Lätile. Eesti koondise tänases koosseisus on võrreldes Läti-mänguga toimunud hulgaliselt muudatusi, sest peatreener Magnus Pehrsson lubas pärast mängu Lätiga, et ei pane täna algrivistusse ühtegi tolles kohtumises alustanud meest.

Koondise kogenumad mehed Sergei Pareiko, Enar Jääger, Konstantin Vassiljev ja Ragnar Klavan said Soome-mänguks puhkepäeva ning liituvad koondisega uuesti esmaspäeval, kui ees ootab sõit Islandile. Vigastuse tõttu ei saa täna kaasa teha ka Sergei Zenjov, Henri Anier ja Ats Purje. Koondisega liitusid seetõttu veel Igor Subbotin ja Tihhon Šišov.

Seega võib eeldada järgmist algrivistust: keskkaitses mängivad Artjom Artjunin ja Alo Bärengrub, paremkaitses Gert Kams või Šišov ja vasakkaitses Ken Kallaste. Keskväljal alustavad Martin Vunk ja Eino Puri, äärtel-ründes saab Pehrsson kasutada aga Subbotini, Siim Lutsu, Albert Prosa ja Sander Posti teeneid. Lisaks on Pehrssoni kasutuses Taavi Rähn, Taijo Teniste, Ilja Antonov, Karol Mets, Sander Puri ja teine väravavaht Mihkel Aksalu.