Rannar Uusna võitis Aravete endurosprindi

Rannar Uusna.
Rannar Uusna. Foto: Rauno Kais

Tänavu toimus endurosprindi Eesti karikasarja teine etapp esimest korda Albu vallas Aravete krossiraja ümbruses, kus kaks kiiruskatset olid paigutatud krossiraja ümbrusesse. Huvitav rada kulges osaliselt krossirajal ja selle kõrval asuvas metsas.

Jopa endurosprindi päeva kiireima koguaja sõitis välja, nagu ka karikavõistluste avaetapil Jõelähtmes, maailmameistrivõistlustel osalev Rannar Uusna (KTM, KTM Racing Team), kes võitis ka E1 klassis. Teiseks sõitis end üldarvestuses E2 klassi parim Martin Leok (KTM,  Sõmerpalu MK) jäädes Uusnale alla 25 sekundiga. Üldarvestuse kolmas koht kuulus E2 klassi teisele mehele Toomas Triisale (Honda, RedMoto Honda Racing), tema kaotas omakorda Leokile ainult 4,2 sekundiga.

E1 klassis järgnesid Uusnale Veiko Rääts (KTM, Sõmerpalu MK) ja Priit Biene (Husaberg, RedMoto Honda Racing). Rääts jäi Uusnale alla 38,4 sekundiga ja Biene 2 minuti ja 6,2 sekundiga. E2 klassis oli Leoki ja Triisa järel kolmas Leoki klubikaaslane Elary Talu (KTM), tema kaotas Leokile 54,2 sekundiga. E3 klassis oli kiireim Urmas Põldma (Beta, RedMoto Honda Racing), kes edestas selle klassi teist võistlejat Priit Palatut (KTM) Sõmerpalu motoklubist 50,8 sekundiga.

Seenior 40 arvestuses võitis avaetapile sarnaselt Egon Üpraus (Husqvarna, Stingray Extreme), kellele järgnesid seekord Andrus Allikvee (KTM, AYR Racing Team) ja Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK). Harrastajate klassi kiireim oli Jarko Metsis, teiseks tuli Timo Hermlin (mõlemad KTM, RedMoto Honda Racing) ja kolmandaks Andres Arro (Husaberg, Sõmerpalu MK).

Algajate seas näitas parimat minekut Jõelähtmel samuti esimene olnud Rene Dubolazov (Honda, Sõmerpalu MK), teise aja sõitis välja Jaanus Hugo Ermits (Honda, Viljandi VMK) ja kolmanda Rene Plomberg (Gas-Gas, RedMoto Honda Racing). Veteran 50 klassi esikolmiku moodustasid Madis Pool (KTM, Pärnu MC) ning soomlased Reijo Karppinen (Husaberg) ja Markku Pesonen (KTM).

Juunioreid käis rajal kaks ja seal edestas soomlane Kosti Kirjavainen (Yamaha) oma kaasmaalast Tino Nuuttineni (KTM).

Eesti endurosprindi karikavõistluste kolmas etapp sõidetakse 21. juunil Habajal.