Kuumus murdis LeBron Jamesi ja San Antonio Spurs asus finaalseeriat juhtima

Mariel Gregor
LeBron James pidi otsustavaid minuteid krampide tõttu pingilt jälgima.
LeBron James pidi otsustavaid minuteid krampide tõttu pingilt jälgima. Foto: SCANPIX

Ookeanitaguses korvpalliliigas NBA tehti algust finaalseeriaga. Avamängus alistas San Antonio Spurs kodusaalis tiitlikaitsja Miami Heati 110:95.

Vanameister Tim Duncan oli võitjate parim, visates 21 punkti ja võttes 10 lauapalli, Tony Parker lisas 19 punkti ja 8 söötu ning Manu Ginobili 16 punkti ja 11 söötu. Möödunud aasta finaalis Miamile kaotanud San Antonio kallutas kohtumise enda kasuks viimasel veerandajal, mis võideti 36:17.

Miami liider LeBron James oli krampide tõttu sunnitud enne neljanda veerandaja lõppu väljakult lahkuma - saali konditsioneer ei töötanud ja nii tuli mängida väga palavas hallis. Jamesi arvele jäi 25 punkti. Dwyane Wade lisas 19 ja Chris Bosh 18 silma.

Seeria teine mäng peetakse ööl vastu esmaspäeva.